Były prezydent Pakistanu skazany na śmierć

Opublikowano: 17.12.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1295

Były prezydent Pakistanu Pervez Musharraf został skazany na karę śmierci. Sąd uznał go winnym zdrady stanu – poinformowała telewizja Samaa.

Specjalny trzyosobowy sąd w Islamabadzie orzekł o winie Musharrafa i skazał go na karę śmierci stosunkiem głosów 2:1 z artykułu 6 konstytucji – powiadomiła agencja. Ustawa zasadnicza przewiduje, że każdy, kto narusza konstytucję „używając siły lub demonstrując siłę”, jest winny zdrady.

Wcześniej informowano, że śledczy ustalili, iż Musharrafa, sprawujący urząd prezydenta Pakistanu w latach 2001 – 2008, dopuścił się w 2007 roku zdrady stanu, gdy wprowadził w kraju stan wyjątkowy i nakazał aresztowanie sędziów Sądu Najwyższego. Pakistańskie prawo przewiduje, że zdrada stanu w tym kraju karana jest śmiercią lub dożywotnim więzieniem. Sprawa karna przeciwko Musharrafowi została wszczęta w 2013 roku przez ówczesny rząd.

W marcu 2016 roku pakistański Sąd Najwyższy wykluczył byłego prezydenta z listy osób, którym nie wolno opuścić kraju. 72-letni Musharraf udał się do Zjednoczonych Emiratów Arabskich na leczenie. Od tego czasu przebywa w Dubaju. Według śledczych, ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości w związku z zarzutami karnymi przeciwko niemu.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. LichoNiespi 17.12.2019 13:22

    Odnosnie artykulu…byly prezydent Pakistanu skazany na smierc…. no i co, mozna.
    A tu tyle gadania ze to i tamto dzieje sie w kraju nad Wislom, ze afera goni afere, korubcja, kradziez, itd itd…a tam ich byly prezydent…..

  2. majkel 17.12.2019 13:23

    A w Polsce, pan Jaruzelski wprowadził stan wojenny, wydał rozkaz strzelania z ostrej amunicji do protestujących Polaków i nic…Polski rząd i Polskie sądy uznały, że to nic. Nie można go za to karać, bo nic takiego się nie stało

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.