Były naczelny rabin Moskwy wzywa Żydów do opuszczenia Rosji

Opublikowano: 30.10.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 2157

W czasie wojny rosyjsko-ukraińskiej wszystkie informacje i opinie na jej temat mogą zawierać treści korzystne dla Ukrainy lub Rosji, trudne do weryfikacji z powodu masowej produkcji propagandowych i fałszywych informacji wojennych przez obie strony konfliktu i ich sojuszników. Portal „Wolne Media” stara się w tych trudnych dla niezależnych mediów czasach zachować wolność słowa, zdrowy rozsądek i obiektywizm. Portal nie popiera wojny napastniczej Rosji, tak jak wcześniej nie popierał wojen napastniczych USA.

Pinchas Goldschmidt, były naczelny rabin Moskwy, wezwał Żydów mieszkających w Rosji do ucieczki z tego kraju. Jego apel ma związek z artykułem opublikowanym przez przedstawiciela Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej. Aleksiej Pawłow określił w nim Ukrainę mianem „domu dla setek kultów neopogańskich”, w tym również dla żydowskiej sekty Chabad-Lubawicz.

https://www.youtube.com/watch?v=KGrZQSber6I

Zastępca sekretarza Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej zamieścił swój tekst na łamach tygodnika „Argumenty i Fakty”. Wzywa w nim przede wszystkim do „desatanizacji” Ukrainy, która w jego opinii jest „domem dla setek kultów neopogańskich”. Do najbardziej niebezpiecznych grup zaliczył zaś Chabad-Lubawicz, czyli kontrowersyjną sektę wyznawców judaizmu.

Pawłow w swoim tekście stwierdził między innymi, że Chabad-Lubawicz wyznaje główką zasadę, według której istnieje „wyższość zwolenników sekty nad wszystkimi narodami i ludami”. Dodatkowo chasydzi, a także scjentolodzy, po Euromajdanie z 2014 roku mieli uzyskać nadreprezentację w ukraińskich elitach politycznych.

Artykuł Pawłowa został skrytykowany między innymi przez byłego naczelnego rabina Moskwy, Pinchasa Goldschmidta. Potępił on zarówno tekst, jak i inne działania rosyjskich władz, które jego zdaniem są „antysemickie”. Jednocześnie wezwał Żydów przebywających obecnie w Rosji, aby jak najszybciej uciekali z tego kraju.

Innym przykładem walki Rosji z Żydami ma być postępowanie sądowe prowadzone wobec Agencji Żydowskiej. W lipcu Ministerstwo Sprawiedliwości Federacji Rosyjskiej złożyło wniosek o jej delegalizację, bo poprzez swoją działalność miała ona łamać tamtejsze prawo.

Tezy stawiane przez Pawłowa skrytykował również Baruch Gorin, należący do Chabad-Lubawicz rzecznik żydowskiej społeczności w Rosji. Podobne komentarze w jego opinii nie tylko przyczyniają się do powrotu „widma antysemityzmu” wśród Rosjan, ale wskazują na przyjęcie przez rosyjskie władze „oficjalnej polityki antysemityzmu”.

Na podstawie: TimesOfIsrael.com, BitterWinter.org
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.