Były Główny Inspektor Farmaceutyczny zatrzymany przez CBA

Opublikowano: 04.10.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1792

Funkcjonariusze warszawskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego prowadzą wspólnie z Prokuraturą Regionalną w Katowicach postępowanie dotyczące nieprawidłowości w działaniu byłego Głównego Inspektora Farmaceutycznego. W związku z tym śledztwem został zatrzymany pełniący tę funkcję w latach 2016-2018 Zbigniew N.

Obszerny materiał dowodowy zgromadzony w tej sprawie wykazał, że podejrzany będąc zobowiązanym do nadzoru nad rynkiem farmaceutycznym dopuszczał do dalszego działania hurtowni farmaceutycznej i podejmował decyzje korzystne dla przedsiębiorcy, pomimo ustaleń pracowników Państwowej Inspekcji Farmaceutycznej o nieprawidłowościach w funkcjonowaniu podmiotu.

Zatrzymany usłyszał już zarzuty w Prokuraturze Regionalnej w Katowicach m.in. niedopełnienia obowiązków i działania na szkodę interesu publicznego. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: CentrumPrasowe.PAP.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Dandi1981 04.10.2020 10:53

  Problem jest koszt w kspitalizmie mozna zadac ile sie chce ale co z moralnoscia gdy respirator kosztuje tyle co nowy samochod albo lekarz bierze miliony za 8 h operacje lub sprzedaja leki za kosmiczne pieniadze i mimo to jeszcze przekrety.

 2. Piron 04.10.2020 13:40

  Cytat:

  “CBA powinno się zainteresować przekrętem na skale globalna bo przecież owa pandemia Covid 19 nie jest wypadkiem w pracy laborantów a celowym działaniem zorganizowanym”

  Arcetron muszę cię zmartwić, CBA można tak samo kupić (skorumpować) jak wspomnianych przez ciebie lekarzy, zasada działania tego “ekonomicznego perpetum mobile” jest bardzo prosta.

  Przykładowo jeśli “zainwestujesz” w medialną propagandę, wszelkiej maści przekupstwa i morderstwa 20 bln $ (w skali całego świata) to wprowadzając tymi działaniami globalny strach przed “śmiercionośnym wirusem” uzyskasz nie tylko spory zysk, ale również poprzez ograniczenie praw i swobód obywatelskich znacząco poszerzysz swoją władzę nad całym społeczeństwem.

  Kiedy masz do dyspozycji nieograniczone fundusze, to jedyna rzecz której jeszcze pożądasz, to nieograniczona władza.

  Żeby opuścić to błędne koło musimy się tylko (i aż) zjednoczyć.

  Pozdrawiam 🙂

 3. MrMruczek 04.10.2020 15:21

  @Piron
  Jestem z Tobą!

 4. radical3dom 08.10.2020 09:28

  @Piron: Najpierw wychowuje się pokolenia materialistyczne, potem tworzy fabrykę pieniędzy aby całym towarzystwem władać. Pieniędzmi(drukowanymi papierkami) podniecają się popychadła, głowa systemu już nie dąży za pieniądzem tylko władzą i nieśmiertelnością.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.