Były członek klubu PiS oskarża władze rządzącej partii

Opublikowano: 24.08.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2201

Andrzej Sośnierz, polityk Porozumienia i dawny poseł PiS, który obecnie zasiada w kole Polskie Sprawy, oskarżył rządzącą partię o wielkie polityczne przekupstwo.

Na antenie TVN24 prawicowy polityk zasugerował, że stanowisko dyrektora oddziału śląskiego NFZ zwolniono specjalnie dla niego. Żeby wystartować w konkursie i je ewentualnie objąć, były dyrektor śląskiej kasy chorych i doradca ministra zdrowia w rządzie AWS musiałby zrezygnować z mandatu poselskiego. Na wolne miejsce weszłaby osoba z PiS.

Sośnierz opuścił klub PiS w kwietniu tego roku, pozostając członkiem Porozumienia. Razem z Pawłem Szramką i Agnieszką Ścigaj utworzył koło Polskie Sprawy.
Nie był jedyny?

Śląski parlamentarzysta twierdzi, że wie o podobnych propozycjach adresowanych do innych polityków. Nie podał jednak konkretów. „Jeden poseł otrzymał jakieś wysokie wynagrodzenie w spółce w banku. Nie wymieniam nazwisk, bo jest to szersze zjawisko. Ktoś uzyskał duży wpływ na obsadzanie stanowisk w przedsiębiorstwach” – mówił w programie TVN24 Andrzej Sośnierz.

Przy okazji polityk potępił w czambuł Polski Ład, używając najpopularniejszego przy takich okazjach określenia „socjalizm”, a nawet, co gorsza, „czysty socjalizm”. „Nowy ład w ochronie zdrowia jest tylko programem wydawania pieniędzy na różnego rodzaju inwestycje, który nic nie zmieni” – oznajmił.

Po tym, gdy część parlamentarzystów Porozumienia razem z Jarosławem Gowinem ostatecznie zerwała ze Zjednoczoną Prawicą, w klubie PiS w sejmie pozostało 227 posłanek i posłów. Nie jest to dla PiS sytuacja komfortowa, by bezproblemowo przegłosowywać kluczowe dla siebie ustawy rząd musi utrzymywać klub w stanie ciągłej mobilizacji. Dodatkowy poseł, który pojawiłby się zamiast Sośnierza, byłby niewątpliwie pomocą. Kilku dodatkowych posłów – tym bardziej.

Autorstwo: Małgorzata Kulbaczewska-Figat
Źródło: Strajk.eu


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Dandi1981 25.08.2021 09:41

    Jak to mówił Stanisław Michalkiewicz polityka polega na tym co mi dasz jeśli to dostaniesz. Wiec to nie jest żadna nowość że kupczą urzadami w zamian za zdobycie większości.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.