Był rynek pracownika, ale są uchodźcy

Opublikowano: 10.05.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1770

Podczas zorganizowanych w ubiegłym tygodniu targów pracy dla ukraińskich uchodźców, pojawiło się więcej chętnych niż rzeczywistych ofert pracy. Jeden z przedsiębiorców w rozmowie z „Dziennikiem Wschodnim” stwierdził przy tej okazji, że „bardzo długo był rynek pracownika, który dyktował warunki”, ale „to się powoli kończy, są uchodźcy”.

Specjalna „Giełda pracy” została zorganizowana w ostatni piątek w Starostwie Powiatowym w Lublinie. Wspomniana gazeta w swojej relacji podkreśla między innymi, że „przed Starostwem Powiatowym w Lublinie miało się wrażenie, że język ukraiński jest językiem urzędowym”.

Część uczestniczących w targach pracy przedsiębiorców nie ukrywa jednak swojego niezadowolenia z rodzaju dostępnych pracowników. Na ogół były to bowiem firmy działające w branżach, które poszukują mężczyzn do ciężkiej pracy fizycznej.

Ogółem oferty rzeczywiście skierowane do przybyłych z Ukrainy kobiet rozeszły się bardzo szybko. Wszak w „Giełdzie pracy” wzięło udział ponad sto osób i tylko około dwudziestu przedsiębiorców. Jedna z uczestniczek miała nawet stwierdzić, że nie wie „czy ciężej o nocleg, czy o pracę”.

„Dziennik Wschodni” przytacza poza tym ciekawą wypowiedź jednego z biznesmenów. „Bardzo długo był rynek pracownika, który dyktował warunki. To się powoli kończy, są uchodźcy” – miał stwierdzić w rozmowie z gazetą Grzegorz Wójcik, przedstawiający się jako właściciel firmy funkcjonującej w branży odzieżowej.

Na podstawie: DziennikWschodni.pl
Źródło: Autonom.pl

13

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. agama 10.05.2022 19:43

    uchodźcy dostaną obywatelstwo i uciekną pracować na zachodzie

  2. koszyk91 10.05.2022 19:44

    komuny im się zachciewa kapitalistom i niewolniczego wyzysku

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.