We Włoszech ukarano burmistrza za pomoc migrantom

Opublikowano: 03.10.2018 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1911

Domenico Lucano, burmistrz Riace na południu Włoch, trafił do aresztu domowego za to, że miał aranżować małżeństwa dla imigrantów starających się o legalizację pobytu we Włoszech.

Lucano, jak twierdzą lokalne media, znany był z tego, że już od ponad 20 lat chętnie pomagał imigrantom, nawet działając na granicy prawa. W jego miasteczku w Kalabrii wszystkie pustostany miały być za wiedzą i zgodą burmistrza oddane do użytku potrzebującym. Lucano organizował również przeróżne szkolenia zawodowe dla uchodźców z nadzieją, że pomogą im w znalezieniu pracy i ożywieniu gospodarczym miasta.

W Riace mieszka zaledwie 2 tys. ludzi, ale spory odsetek z nich to właśnie imigranci zachęceni otwartą postawą burmistrza. Zresztą jego wysiłki dwa lata temu zostały dostrzeżone – magazyn „Fortune” umieścił go na liście 50 najbardziej wpływowych przywódców.

Teraz Lucano trafił do aresztu domowego – obecna władza wszczęła śledztwo pod kątem przestępstwa pomocy nielegalnym imigrantom. Policja miała zarejestrować rozmowę, podczas której burmistrz sugerował przybyszce z Nigerii, że „jedynym wyjściem” w kwestii rozwiązania jej problemów z legalizacją pobytu we Włoszech może być aranżowane małżeństwo. Proponował jej zorganizowanie takiej ceremonii.

Teraz, jak donosi „La Reppublica”, pod lupę wzięte zostaną wszystkie inicjatywy Lucano na rzecz imigrantów. Polityk miał w tej kwestii dogadywać się z dwoma lokalnymi kooperatywami, pomagającymi pozostać w kraju i szukać pracy. Podejrzana o przestępczą działalność jest również partnerka Lucano – Tesfahun Lemlem, również imigrantka. Razem mieli tworzyć „prosty, ale efektywny” system zatrzymywania migrantów w małżeństwach mieszanych.

„Guardian” donosi, że do tej pory burmistrz był chwalony za to, że skutecznie odbudował populację ginącego miasteczka. Przed II wojną światową miało ono 3 tysiące mieszkańców, w 2004 – już tylko 500. Dzięki swojej polityce otwartych drzwi Lucano sprawił, że liczba ta poszybowała do 2 tysięcy.

Autorstwo: WK
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.