Burmistrz Nowego Jorku chwali masową inwigilację

Opublikowano: 04.01.2023 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2026

Eric Adams, lewicowy burmistrz Nowego Jorku, w odpowiedzi na zarzut wykorzystywania technologii rozpoznawania twarzy w monitoringu oświadczył, że masowa inwigilacja obywateli jest w istocie czymś dobrym.

Pomimo zdecydowanego wsparcia burmistrza dla największego w kraju departamentu policji (NYPD), ponad 5 miliardów dolarów w środkach miejskich i przywrócenia kontrowersyjnej jednostki, której zadaniem jest konfiskata nielegalnej broni, przestępczość w ciągu ostatniego roku skoczyła o 23,5 procent. Ten wzrost jest połączony z ogólnym odczuciem braku bezpieczeństwa, uwydatnionym przez ludzi z chorobami psychicznymi, żyjących na ulicach i w wagonach metra, wysypem przestępstw z nienawiści i obszernymi doniesieniami medialnymi ukazującymi miasto w chaosie.

Adams obwinia za wzrost przestępczości problemy, które odziedziczył po swoim poprzedniku, Billu de Blasio, który miał bardzo napięte relacje z NYPD. Przyjął, że ostatnie 12 miesięcy nazywa swoim „rookie year”, w przeciwieństwie do historii sukcesu, którą obiecuje napisać. Nie wiadomo, jak jego aspiracje sprawdzą się w mieście, w którym po protestach przeciwko przemocy policji w 2020 r. pojawiły się obawy o wzrost przestępczości.

W wywiadzie dla „Politico” Adams obiecał ekspansję technologii wspomagającej policję w wykrywaniu broni. W ciągu ostatniego roku promował użycie kamer i chwalił budzące podziały urządzenia do rozpoznawania twarzy.

„To rozsadza mój umysł, jak bardzo nie przyjęliśmy technologii, a część wynika z tego, że wielu naszych wybrańców się boi. Każda technologia to dla nich »To Wielki Brat cię obserwuje«” -powiedział Adams. „Nie, Wielki Brat cię chroni”.

Autorstwo: Paweł Kubala
Na podstawie: Politico.com
Źródło: MediaNarodowe.com

Komentarz „Wolnych Mediów”

Zadali mu złe pytanie. Powinno brzmieć – „Dlaczego nie spadała przestępczość, skoro wydatki na monitoring i inwigilację wzrosły?”.


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. Irfy 04.01.2023 18:37

    Może niech kandyduje na burmistrza Pekinu. Tam znajdzie masę zrozumienia.

  2. pikpok 04.01.2023 19:00

    Najpierw klęczą przed BLM, by potem wprowadzać masową inwigilacje? https://normotonia.pl/10-sposobow-na-manipulacje-spoleczenstwem/

  3. Katarzyna TG 04.01.2023 21:57

    > „To rozsadza mój umysł, jak bardzo nie przyjęliśmy technologii, a część wynika z tego, że wielu naszych wybrańców się boi. Każda technologia to dla nich »To Wielki Brat cię obserwuje«” -powiedział Adams. „Nie, Wielki Brat cię chroni”.

    Tak, zwłaszcza w ostatnich trzech latach mieliśmy okazję poczuć na sobie jak nas “chroni”. Powalanie na ziemię za brak maseczki, mandaty za wyjazd do sąsiedniego miasta na zakupy.. Wszystko dla naszego dobra rzecz jasna. Teraz dla naszego dobra będą “Smart City” z których nie będzie ani czym ani jak wyjechać. Popatrzcie na Oxford.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.