Burmistrz Chicago nie rozmawia z białymi dziennikarzami

Opublikowano: 21.05.2021 | Kategorie: Media, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1078

Czarnoskóra burmistrz Chicago Lori Lightfoot zapowiedziała, że z okazji półmetka swojej kadencji nie udzieli wywiadów dziennikarzom o białym kolorze skóry. Jej zdaniem media w tym mieście są zdominowane przez białych mężczyzn, a tymczasem struktura dziennikarstwa „powinna odzwierciedlać wiele kultur”.

Lightfoot, będąca działaczką Partii Demokratycznej, objęła stanowisko burmistrza Chicago w maju 2019 roku. Właśnie w tym miesiącu przypada więc półmetek jej kadencji, stąd liczni dziennikarze są zainteresowani przeprowadzeniem z nią wywiadu. Ona sama przedstawiła jednak swoje własne warunku, dotyczące podziałów rasowych istniejących w mieście.

Burmistrz Chicago zapowiedziała tym samym, że wywiadów „jeden na jednego” będzie udzielać jedynie dziennikarzom o innym kolorze skóry niż biały. Przy tej okazji skrytykowała przekrój rasowy i narodowościowy w lokalnym korpusie prasowym. Dominować w nim mają biali mężczyźni, choć już połowa mieszkańców Chicago to czarnoskórzy, Latynosi, Azjaci, rdzenni Amerykanie czy osoby pochodzące z Wysp Pacyfiku.

Zdaniem działaczki Partii Demokratycznej, dotychczasowa nierównowaga wśród pracowników miejscowych mediów musi się zmienić, bo obecny stan rzeczy „jest wstydem”. Media w Chicago powinny więc „odzwierciedlać wiele kultur”. Lightfoot w liście do mediów dodała, że w Stanach Zjednoczonych nastał czas historycznego rozliczenia z systemowym rasizmem, dlatego redakcje powinny zatrudnić reporterów z mniejszości rasowych.

Inne zdanie na ten temat ma chociażby latynoski dziennikarz Gregory Pratt z „Chicago Tribune”. Zdecydował się on na odwołanie wywiadu, gdy na jego prośbę biuro prasowe miejskiego ratusza nie zrezygnowało z wprowadzonego właśnie podziału. Pratt twierdzi, że „politycy nie mają prawa wybierać, kto ich relacjonuje”.

Na podstawie: Interia.pl, Foxnews.com
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 1,80 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Szurnięty Mędrzec
Użytkownik
Szurnięty Mędrzec

Ha tfu