Bunt brygady na froncie

Opublikowano: 21.03.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 4649

Prezydent Wołodymyr Zełenski spiętrzył kłopoty. Kolosalne straty, niedostatecznie przeszkoleni ludzie, braki amunicji oddalają wirtualny sukces. W zaistniałej sytuacji pohukiwanie na ludzi, stosowanie większej dyscypliny musiało doprowadzić do buntu w szeregach ukraińskich obrońców.

Degradacja dowódcy batalionu za odwagę w ocenie celowości posyłania kolejnych ludzi na front, byle tylko wykazać się wolą walki przywództwa politycznego, pogłębiła kryzys. Najbardziej chyba zaszkodził fakt przedostania się informacji krytycznej do mediów.

Żołnierze podlegli zdegradowanemu dowódcy ostrzegli Zełenskiego i odmówili dalszej walki, dopóki ich dotychczasowy zwierzchnik nie zostanie zrehabilitowany. Dowódca nazywany „Kupolem” ocenił sytuację w Bachmucie na nierokującą powodzenia. Podkreślił drastycznie niski poziom szkoleniowy ludzi stanowiących uzupełnienie sił frontowych w rejonie Bachmutu. Miał odwagę ujawnić, jak dowodzony przez niego skład batalionu, liczący 500 żołnierzy, został zdziesiątkowany liczbą ofiar śmiertelnych i rannych. Prawda się nie liczyła. Mimo że batalion „Kupola” kilkakrotnie raportował o beznadziejności położenia, brak było odzewu. Ostatecznie żołnierze postanowili postawić ultimatum, warunkując dalszą walkę od przywrócenia dowódcy.

„Kupol” popełnił nieostrożność, udzielając wywiadu dla „Washington Postu”, w którym poinformował o katastrofalnych ofiarach w szeregach armii ukraińskiej. Ci z 46. brygady powietrzno-desantowej, którzy przeżyli, przekazali prezydentowi Zełenskiemu, że ich powrót do zadań wojskowych zależy od przywrócenia dowódcy. Ich wiadomość przekazała także agencja RT.

Zełenski, otoczony lojalnymi wobec niego dowódcami, zaapelował o jedność w szeregach armii. Walki we wschodniej części Ukrainy eskalowały w ostatnich tygodniach do szczególnie zaciętych, w porównaniu z okresem końca minionego roku.

Opracowanie: Jola
Na podstawie: YouTube.com
Źródło: WolneMedia.net


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. replikant3d 21.03.2023 18:01

    Kiedy ten komediant zostanie wreszcie odsunięty?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.