Bundeswehra szuka w koszarach nazistowskiej symboliki

Opublikowano: 08.05.2017 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 374

Generalny Inspektor Bundeswehry polecił zbadać wszystkie budynki należące do niemieckich sił zbrojnych pod kątem obecności w nich nazistowskiej symboliki – informuje agencja France Press, powołując się na oświadczenie ministerstwa obrony RFN.

„Generalny Inspektor Bundeswehry zarządził kontrolę wszystkich obiektów własnościowych w celu ujawnienia, czy nie są w nich przedstawione symbole Wehrmachtu, i jeśli są — ich usunięcia” — powiedział w rozmowie z agencją przedstawiciel Ministerstwa Obrony RFN.

Decyzja o przeprowadzeniu kontroli została podjęta po tym, jak w kwietniu zatrzymano 28-letniego starszego lejtnanta Bundeswehry Franka A. podejrzewanego o przygotowywanie zagrażających bezpieczeństwu państwa przestępstw.

Podejrzewany o mocno nacjonalistycznych przekonaniach mógł planować zamachy na uchodźców. Minister obrony RFN zrezygnowała wówczas z wizyty do USA, żeby osobiście czuwać nad przebiegiem śledztwa i złożyła wizytę w bazie Illkirch-Graffenstaden, gdzie był rozlokowany lejtnant.

Jak zauważa agencja, w czasie wizyty okazało się, że w bazie zupełnie otwarcie używana jest symbolika Wehrmachtu. Następnie podobna symbolika została znaleziona w innej bazie, w południowo-zachodniej części Niemiec.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.