Budzisz się w nocy o tej samej porze?

Opublikowano: 17.06.2020 | Kategorie: Publicystyka, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 763

Budzisz się w nocy lub nad ranem o tej samej godzinie? Nie możesz wieczorem zasnąć? Masz problemy ze snem?

Jeśli zdarza się to sporadycznie nie ma czym się martwić. Ale jeśli regularnie budzisz się w nocy tej samej porze, masz problem z ponownym zaśnięciem w dzień dnia odczuwasz zmęczenie organizm daje wyraźny znak, że trzeba się nim zająć. Tak przynajmniej mówi medycyna wychodnia. Według medycyny chińskiej doba podzielona jest na odcinki czasowe, z których każdy podporządkowany jest innemu narządowi. Medycyna zachodnia opisuje te procesy jako rytm okołodobowy, czyli cykl zmian, któremu podporządkowane są wszystkie funkcje organizmu.

Zegar biologiczny

Nasz wewnętrzny zegar biologiczny steruje i synchronizuje procesy biochemiczne zachodzące w komórkach, tkankach i narządach. Poszczególne narządy w określonych godzinach osiągają swoje maksimum i minimum aktywności. Dlatego rytmowi dobowemu podporządkowane jest m.in działanie lekarstw, substancji leczniczych w tym ziół więcej na ten temat tutaj.

Medycyna wschodnia zegar biologiczny wykorzystuje w diagnostyce. Objawy pojawiające się w tych samych godzinach porze świadczą wskazują na problemy narządu, który w tym czasie ma swoje maksimum aktywności.

Dotyczy to także snu. Jeśli regularnie budzisz się o jednakowej porze może oznaczać to, że narząd daje w ten sposób znak. Warto zwrócić na to uwagę, tym bardziej że niedobór snu prowadzi do szybszego starzenia się, obniżenia odporności, otyłości i wielu zaburzeń.

Masz problemy z zaśnięciem między 21.00 a 23.00?

Najczęściej to sygnał nadmiernego zamartwiania się i stresu. Gdy nie ma zewnętrznych, obiektywnych powodów winne mogą być nadnercza, zaburzenia metaboliczne lub hormonalne np. problemy z tarczycą.

Budzisz się pomiędzy 23:00 a 01.00?

Według medycyny chińskiej o tej porze pobudzany energetycznie jest pęcherzyk żółciowy, który gromadzi i wydala żółć. Jednocześnie to minimum energetyczne serca. Budzenie się o tej porze wiąże się z emocjonalnym rozczarowaniem, brakiem akceptacji i z upośledzeniem trawienia tłuszczów. Bóle kręgosłupa, stany zapalne stawów również będziemy najbardziej odczuwać w tych w tych godzinach.

Budzisz się między 01.00 a 03.00?

Według medycyny chińskiej to maksimum wątroby i minimum jelita cienkiego. To pora gdy wątroba się oczyszcza, regeneruje i usuwa toksyny z krwi. Powinien to być czas głębokiego snu. Budzenie się tych godzinach może oznaczać tłumione emocje złości, gniewu, brak zgody na wybaczenie sobie i innym.

Objawy zaburzeń równowagi wątroby mogą prowadzić do rozregulowania cyklu miesiączkowego, bólów głowy, chronicznego zmęczenia, niedokrwistości. W tym przypadku pomogą zioła i zmiany trybu życia, ograniczenie alkoholu i ostatni posiłek 3 godziny przed snem.

Budzisz się między 03.00 a 05.00?

To pora maksimum płuc, które się oczyszczają i minimum pęcherza moczowego. Budzenie się w tych godzinach może się wiązać z uczuciem żalu, smutku, lęku i z chorobami płuc. O tej porze astmatycy cierpią na napady kaszlu a krew gęstnieje, jest bardziej podatna na krzepnięcie stąd notuje się najwięcej ataków serca.

Budzisz się między 05:00 a 07:00

To maksimum jelita grubego i minimum nerek. Organizm powinien być dotleniony i gotowy do działania. Za budzenie się o tej porze mogą odpowiadać blokady emocjonalne, problemy metaboliczne i choroby jelita grubego.

Zdjęcie: Hans (CC0)
Źródło: Sekrety-Zdrowia.org


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.