Budżet obronny większy niż planował Obama

Opublikowano: 22.12.2012 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 247

Izba Reprezentantów Kongresu USA uchwaliła ostateczną wersję projektu ustawy o polityce obronnej, autoryzując wydanie w 2013 roku 633,3 mld USD na cele obronne.

Na sumę tę składa się m.in. podstawowy budżet Pentagonu wysokości 527,5 miliarda USD, a także 88,5 miliarda na operacje zagraniczne, głównie na wojnę w Afganistanie. Budżet podstawowy obejmuje 17,4 mld USD na związane z obronnością programy nuklearne Departamentu Energetyki. Ustawa aprobuje też podwyżkę płac personelu wojskowego o 1,7 proc.

Złagodzono restrykcje dotyczące eksportu satelitów, co ma pomóc producentom amerykańskim. Ponadto ustawa zobowiązuje szefa Pentagonu Leona Panette do opracowania i zrealizowania planu zwiększenia liczby żołnierzy korpusu piechoty morskiej, których zadaniem jest ochrona ambasad i konsulatów.

Agencja Associated Press odnotowuje, że budżet na 2013 rok jest o 1,7 miliarda USD większy niż wnioskował prezydent Obama. Demokraci w Izbie Reprezentantów wskazywali, że projekt jest sprzeczny z żądaniami dyscypliny finansowej.

Teraz projekt trafi do Senatu. Biały Dom nie wyklucza weta.

Opracowanie: Marek Nowicki
Na podstawie: PAP
Źródło: Niezależna.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Herstoryk
Gość
Herstoryk

Prawie 1/2 miliarda w tym budżecie (480 mln) to pomoc dla Izraela na obronę rakietową, itp. Chojni ci Jankesi, dla niektórych.