Brzoza nie mogła wywołać katastrofy smoleńskiej

Opublikowano: 28.05.2012 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 663

Pięciu profesorów polskich uczelni technicznych potwierdza ustalenia prof. Wiesława Biniendy w specjalnie wydanym komunikacie wydanym po konferencji naukowej w dniu 23.05.2012r. piszą: „gdyby skrzydło samolotu uderzyło w brzozę, to z pewnością przecięłoby ją” – stwierdzają jedni z najwybitniejszych przedstawicieli polskiej nauki.

Poinformował o tym w specjalnym komunikacie Zespół Parlamentarny ds. Badania Przyczyn Katastrofy Smoleńskiej, a w nim czytamy:

“Warszawa, dn. 24. maja 2012 r.

KOMUNIKAT

W dniu, 23 maja 2012 r. w Krakowie przyjęte zostało poniższej treści stanowisko:

Naukowcy, doktoranci i studenci polskich wyższych uczelni technicznych zebrani na Uniwersytecie Jagiellońskim w dniu 23 maja 2012 r., po zapoznaniu się z badaniami prof. Wiesława Biniendy z Uniwersytetu w Akron Ohio USA dotyczącymi technicznych aspektów katastrofy smoleńskiej Tu-154M w dniu 10 kwietnia 2010 r. stwierdzają, że przesądzają one w sposób ostateczny, iż gdyby skrzydło samolotu uderzyło w brzozę, to z pewnością przecięłoby ją nie naruszając zdolności nawigacyjnych samolotu. Oznacza to, że katastrofa ta nie mogła zostać spowodowana na skutek ułamania skrzydła samolotu przez brzozę.

Stanowisko to potwierdzają obecni na spotkaniu:

Prof. dr hab. inż. Janusz Kawecki – Dyrektor Instytutu Mechaniki Budowli Politechniki Krakowskiej

Prof. dr hab. inż. Andrzej Michał Oleś – z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego

Prof. dr hab. inż. Jacek Rońda – z Wydziału Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej Akademii Górniczo-Hutniczej

Prof. dr hab. Edward Malec – Dyrektor Instytutu Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego

Prof. dr hab. inż. Piotr Witakowski – z Wydziału Geomechaniki, Budownictwa i Geotechniki Akademii Górniczo-Hutniczej”

Antoni Macierewicz skomentował powyższy komunikat – w rozmowie z portalem Niezależna.pl – następująco:

– Jest to niezaprzeczalnie ważny moment w badaniu przyczyn katastrofy. Są to jedni z najwybitniejszych przedstawicieli polskiej nauki; cieszy mnie przede wszystkim ich odwaga oraz fakt, że nauka okazała się ważniejsza od presji politycznej czy sporów między partiami. Naukowcy mają teraz wciąż ogromną misję polegającą na wyjaśnieniu podstawowych faktów i mechanizmów, które doprowadziły do tragedii w 2010 r. Przedstawiciele uczelni i ich studenci, które reprezentują ci naukowcy, mogą być dumni ze swojej kadry – z jednej strony za ich wiedzę i kompetencję, z drugiej za niewątpliwą odwagę.

Źródło: Media RP


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

23 komentarze

 1. adambiernacki 28.05.2012 11:20

  Bzdura! To była stalowa brzoza i kukała na niej koza. W kokpicie razem z pijanym generałem wymachującym zardzewiałym półtorakiem atakowały pilotów równie pijane Bobry z organizacji terrorystycznej “WAŁY”. Krwiożercze terrorystyczne Bobry, które zalały całą Polszę pod dowództwem atamana bobrowego Błasika dokonały zbiorowego samobójstwa. Jak Judejski Front Ludowy w “Żywocie Briana”. Bobry te przechodziły szkolenie w DeathPotato w stanie Missouri w USA to ta sama baza, w której była szkolona sławna Stonkha desantowa. Niektórzy eksperci ze WSI twierdzą, że mógł je szkolić nawet sam Chuck Norris.

 2. Bimbus 28.05.2012 11:29

  Wszystko to fajnie, ale obawiam się że rozpoczyna się pierwsza faza PROWOKACJI – czyli sprowokowania narodu żeby wyszedł na ulice
  PATRZ – dzisiejsze artykuły na ścierwomediach ONET WP INTERIA

  LINK:http://wiadomosci.onet.pl/katastrofa-smolenska,5143521,temat.html
  LINK:http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Tupolew-rozlecial-sie-w-powietrzu,wid,14521920,wiadomosc.html?ticaid=1e873

  Niby dlaczego opróżnia się więzienia w miastach gdzie będzie EURO?
  Sędziowie będą ściągnieci z sądów w innych miastach itd. /wojsko ma podobno także być w pogotowiu/

  Wyraźnym sygnałem tego scenariusza będzie nagłaśnianie tematu w TV……

  Być może właśnie chodzi o przestraszenie narodu wielką ilością wyroków itd.

 3. Konter 28.05.2012 11:44

  A wiecie co mi się wydaje? Że tego zamachu dokonała nie Rosja, a USA aby negatywnie nastawić część społeczeństwa do tego państwa, po co? Bo wszystko wskazuje na to że idzie III wojna światowa i chcą abyśmy opowiedzieli się po stronie USA.

 4. someone 28.05.2012 12:09

  A czy ktoś w ogóle “sprawdził” z kim Profesorowie współpracują, na jakich miejscach rankingowych te uczelnie są, oraz na jakich danych pracowali i na jak bardzo uproszczonych modelach itp. A poza tym nawet oficjalne raporty nie mówiły o tym, że brzoza była jedyną przyczyną katastrofy.

 5. pasanger8 28.05.2012 12:21

  Radzę omijać uniwersytety i wydziały obsadzone przez takich kretynów.

  Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości

  Otto Szmidt

  Został drugi Tu-154 niech ta załoga pod wodzą Antoniego Macierewicza przeprowadzi dowód prawdy ścinając brzozę mającą 20cm średnicy samolotem -wtedy im uwierzę.

 6. Aida 28.05.2012 13:05

  “ale obawiam się że rozpoczyna się pierwsza faza PROWOKACJI – czyli sprowokowania narodu żeby wyszedł na ulice’
  Oj jak ja bym się cieszyła jakby nasz naród wyszedł na ulicę, bo puki co to ludzie tylko narzekają, że drogo, że bida, że mieszkania drogie, że brak perspektyw, ale jak przychodzi do protestu, to się wzbraniają jak tylko mogą, bo “to nic nie da”. A władzy się nie boję, mam nadzieje, że osoby, które miały blokować autostrady na Euro pozostaną przy swoim planie nadal i nie ustąpią. I nie jest mi wcale głupio i nie czuję obciachu, że na świecie za sprawą naszych protestów byłoby głośno o Polsce. Może władza wtedy powstydziłaby się swojej polityki. Chociaż pewnie mają nas obywateli w d…

 7. Czejna 28.05.2012 13:24

  Ladnie nadajesz pasanger8, jak nadymany ropuch w bagienku. No, ale przeciez nie musimy sie we wszystkim zgadzac. Stopy wody pod pletwa. 😉

 8. someone 28.05.2012 13:34

  @ Realista. Więcej osób niż nie tylko sobie wyobrażasz, ale więcej niż mógłbyś sobie wyobrazić i to nie ludzi z uniwersytetu, zajmującego prawie 1300 miejsce w międzynarodowym rankingu i jej Profesora z TV Trwam.
  Sorki, mam wątpliwości co do oficjalnej wersji, a w ta po prostu nie wierzę.

  Passanger. Konkretna riiipossssta.

 9. gonzo111 28.05.2012 15:45

  Konter …możesz mieć rację.

  Wszyscy rzucają się na Rosjan a przecież zamach to kapitalna sprawa dla NWO.
  To wyjaśnia sprawę czemu Rosjanie nie oddadzą samolotu. Nie udowodnią przecież, że to nie oni stali za zamachem. A kto wie jakich materiałów użyto by wysadzić Tupolewa. Może Rosyjskich właśnie w celu prowokacji.

  To mam sens.

 10. kapsaicyna1202 28.05.2012 17:36

  pasanger8 a ty kim jesteś żeby tak wszystkich obrażać?

 11. XXIRapax 28.05.2012 18:31
 12. remik432 28.05.2012 19:45

  Nie jestem fizykiem, ale mam proste pytanie dlaczego nasi eksperci od katastrof lotniczych z raportu Millera bali się konfrontacji na argumenty z prof. Biniedą który specjalnie przyleciał z USA aby wystąpić w programie Bliżej Pospieszalskiego z ostatniego czwartku ?
  Odmówili wszyscy eksperci z raportu Millera do których dzwonił Pospieszalski z zaproszeniem do programu ,może lepsze pytanie czego się bali ?

 13. herodotrk 28.05.2012 20:02

  Ludzie, na wszystkich lotniskach są systemy płoszące ptaki. Odstraszające ptaki. A to dlatego, że nawet startujący samolot, może zostać uszkodzony przez uderzenie ptaka. Ptaka! Stworzenia znaczniej bardziej delikatnego niż brzoza. To są proste prawa fizyki, nawet jakby Macierewicza rozpędzić do prędkości naddźwiękowej to przebiłby betonową płytę. Masa razy przyśpieszenie… Przecież były wypadki lotnicze spowodowane uderzeniami ptaków. Skrzydło samolotu nie jest projektowane do ścinania drzew! Ma jedynie wytworzyć siłę nośną samolotu i utrzymać ciężar kadłuba w locie.
  Poza tym, jak parę osób już tu zauważyło, uderzenie w brzozę spowodowało utratę kontroli lotu. Wyjedźcie sobie autem na autostradę, rozpędźcie się do 100 km/h i przypierd. w kota albo psa ( z brzozą nie radzę eksperymentować – chyba że chcecie zrealizować swoją polisę ubezp. na życie) Gwarantuję, że wpadniecie w pośliz albo w ogóle wylecicie z trasy. A z samolotem jest dużo, dużo gorzej. Zwłaszcza tak dużym.
  Cała ta afera to sprawa politycznej walki. Niech sobie politycy gadają… Jednak warto zachować swój własny zdrowy rozsądek w tym całym teatrze.

 14. kapsaicyna1202 28.05.2012 20:48

  Te samoloty są szczególnie awaryjne. Przed katastrofą było słychać, że jakiś Tupolew miał awarie i to niejednokrotnie.

 15. marckus 28.05.2012 20:53

  Ale przecież nie o to chodzi “by złapać króliczka, ale by gonić go”. Jest grupa ludzi , która doskonale wie co się wydarzyło, ale my się tego nigdy nie dowiemy. Część “polityków” będzie chciała zbić na tym swój interes i tak to będzie trwało i trwało latami, aż się wypali. A my się tym nie ekscytujmy.

 16. jurii 28.05.2012 21:33

  Panie herodotyk. Oczywiście że na każdym lotnisku są systemy odstraszające ptaki, ale proponuję zastanowić się w jaki sposób taki ptak może uszkodzić samolot. chodzi o to że ptak który dostanie się do silnika samolotu spowoduje jego zniszczenie co może spowodować katastrofę. Fajnie że pan zna podstawowe prawa fizyki, ale jeszcze fajniej, że samolotów odrzutowych nie buduje się z drewna brzozowego, a jest tak dla tego że taki samolot rozpadłby się przy starcie albo niedługo po nim (a pro po zdrowego rozsądku).
  P.s. miesiąc temu rozjechałem kota przy prędkości 140 km/h i fakt że nie byłem z tego zadowolony, ale po za moim niezadowoleniem nic nadzwyczajnego się nie wydzarzyło.

 17. ARTUR 28.05.2012 21:38

  Jeśli NORAD nie ujawni nagrań i zeznań oficerów dyżurnych to możemy gdybać że zamachu dokonały krasnoludki ,jednak to wiązałoby się z przyznaniem USA do winy i współpracy z Rosjanami w celu rozbicia jedności Narodu Polskiego.

 18. pasanger8 29.05.2012 01:20

  Jam skromny pachołek żydokomunomasonerii-a jeśli mowa o obrażaniu -to ci panowie z tytułami profesorów obrażają mój zdrowy chłopski rozum.Jak takich mamy profesorów to strach pomyśleć jakich mamy i mieć będziemy magistrów. Wszystkim obrażalskim dziękuję-gdy dołączycie do załogi razem z szalonym Antonim i przeprowadzicie dowód prawdy ścinając brzozę drugim Tupolewem-przeproszę was na kolanach i odbędę pielgrzymkę pieszą do Częstochowy albo nawet do Lourdes.
  Historie o rozjechaniu kota samochodem odpuście sobie chyba ,że kot będzie przymocowany do brzozy-spróbuj wjechać samochodem przy prędkości 140km/h w drzewo to zobaczysz różnicę pomiędzy kotem a brzozą-tylko spisz testament.

 19. manek 29.05.2012 04:10

  W sumie to chyba bylo od dawna wiadomo. Nie trzeba byc geniuszem z fizyki aby wiedziec ,ze przy takiej predkosci i masie , samolot scialby drzewo jak zapalki . Przeciez widzieliscie cos ie stalo z lzjeszymi samolotami ktore sie wbijaly w WTC albo ten ktory “wjechal” do srodka pentagonu scinajac grube zelebtonowe (wzmaciane)kolumny ! To co dopiero taka biedna pojedyncza brzoza mogla zrobic 🙂
  Mozna Maciaerwicza lubi lub nie ale wygrywy praktycznie wszystkie sprawy sadowe ba nawet wygral ta sprawe w ktorej udowdnil,ze taki TVN to stacja zalozona przez komunistyczne sluzby- jakos nigdy o tym slyszalem w ogolnych mediach.

 20. radzio 29.05.2012 05:23

  Ostatni koment pod zalinkowanym artem wyjaśnia kto to jest ten nieszczęsny “Binieda”.

  http://wiernipolsce.wordpress.com/2012/05/26/rola-wladcy-cuberprzestrzeni-w-katastrofach-w-smolensku-i-w-indonezji-prof-jaworowski-o-zaniku-informacji-w-kosciele/

  Ps. …i wszystko jasne.

 21. manek 29.05.2012 06:44

  Sorry ale dotarlem do 3 linijki “Zdaniem generała GRU wojsko USA ma technologie do “obezwładnienia” samolotu. ” i przestalem czytac . Goscie , ktorzy sa szkoleni do permanentnego klamstwa “maskirovka” itd raczej nie powiedz tobie prawdy, przeciez oni gdyby mogli to by zaprzeczyli katynowiowi a Czernobyl ciagle bylby niewielka awaria. Czy to aby nie przypadkiem GRU zatrula tego ex szpiega w Londynie kiedy zaczal podawac “detale” dotyczace udzialu sluzb specjalnych w rzekomych “czecenskich” zamach bombowych ?

 22. pasanger8 29.05.2012 19:07

  Tak oczywiście samoloty świetnie ścinają drzewa Ił-62 koło Warszawy wyciął 1,5km lasu Kabackiego tyle ,że już dalej nie poleciał.

 23. maleczka 30.05.2012 20:59

  toz wiadomo,ze cos tam pomoglo sie rozpasc biednemu TU i zalodze ale na wnioski trzeba bedzie poczekac bo to panie uwiklania z czasow II wojny wychodza…i ja bym tam pochopnie nie oskarzala rosjan…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.