Brytyjczyk z armii Ukrainy narzędziem propagandy Rosji

Opublikowano: 17.04.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1309

Brytyjski ochotnik walczący na Ukrainie dostał się do rosyjskiej niewoli. Miało to mieć miejsce podczas oblężenia Mariupola. Następnie, Aiden Aslin został zmuszony do udzielenia wywiadu w rosyjskiej telewizji.

28-letni Aiden Aslin pochodzi z Newark (hrabstwo Nottinghamshire). Jest byłym pracownikiem opieki społecznej, który ma spore doświadczenie wojskowe. W Syrii walczył w roli ochotnika wraz z kurdyjskimi oddziałami zbrojnymi przeciwko siłom tzw. Państwa Islamskiego. W 2018 roku przeprowadził się na Ukrainę. Chciał związać swoje dalsze życie z tym krajem, ponieważ zakochał się w Ukraince. Aslin oprócz brytyjskiego obywatelstwo posiada również ukraiński paszport i w obliczu inwazji Rosji postanowił chwycić za broń. Nie dołączył jednak do legii cudzoziemskiej, ale jest pełnoprawnym żołnierzem Sił Zbrojnych Ukrainy. W ostatnim brał udział w ciężkich walkach w obronie Mariupola. We wtorek przekazał w mediach społecznościowych, że wraz ze swoim oddziałem „nie miał innego wyboru, jak tylko poddać się siłom rosyjskim”.

Informacje na ten temat zostały potwierdzone przez matkę Aslina oraz jednego z jego przyjaciół. Rodzina brytyjsko-ukraińskiego żołnierza apelowała za pośrednictwem mediów do sił rosyjskich o humanitarne traktowanie 28-latka z Nottinghamshire.

Po tym, jak mężczyzna dostał się do niewoli, miał zostać dotkliwie pobity. Najlepszym dowodem na to jest wywiad, który został przeprowadzony z Aslin w niecałe 24 godziny po tym, jak został jeńcem. Widać na nich wyraźnie ranę na czole oraz podbite oko. Kreml postanowił wykorzystać mężczyznę w celach propagandowych. Państwowe stacje rosyjskie oraz zmusiły go do udzielenia wywiadu, w którym wspiera obowiązującą narrację Moskwy.

W rozmowie z rosyjskim reporterem Aiden Aslin jest określany, jako „obcinacz głów”, a podczas wywiadu mówi o ukraińskich żołnierzach zabijających ukraińskich cywili, na co rzecz jasna nie ma absolutnie żadnych dowodów. Co więcej, wbrew prawdzie przedstawia się go, jako ochotnika czy raczej najemnika, który z chęci zysku miał wziąć udział w obecnym konflikcie.

Nikt nie ma wątpliwości, że 28-letni żołnierz został po prostu zmuszony do powielania rosyjskiej propagandy, szczególnie, że jego ostatnie wypowiedzi pozostają w rażącej sprzeczności z tym, co regularnie publikował na łamach mediów społecznościowych przed poddaniem się. Nie mamy żadnych powodów, aby nie wierzyć w to, co motywowało go do udział w wojnie z Rosję oraz w jego oddanie Ukrainie.

Autorstwo: Remigiusz Wiśniewski
Źródło: PolishExpress.co.uk

13

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. Admin WM 17.04.2022 10:38

  Historia ta wydaje mi się to bardzo prawdopodobna i dobrze uargumentowana przez brytyjskich dziennikarzy. Pamiętać należy, że nie tylko Ukraińcy brylują w wojennej propagandzie, ale również Rosjanie. Obie strony mogą namawiać swoich jeńców i zwykłych obywateli, do opowiadania kłamstw przydatnych do walki z wrogiem. Dlatego nie należy ufać żadnej propagandzie – ani rosyjskiej, ani ukraińskiej.

 2. robi1906 17.04.2022 14:14

  Admin a gdzie ty widzisz rosyjską propagandę?. Rosyjskie informacje trzeba przecież samemu szukać.

 3. Admin WM 17.04.2022 15:44

  Widziałem tę informację na stronie rosyjskiej, więc mam porównanie.

 4. robi1906 17.04.2022 16:41

  Owszem, ale jak chyba każdy sam może stwierdzić nie mamy równowagi w “propagandzie”,
  ostatnio widziałem reklamę otwarcia ukraińskiej stacji Freedom tv na platformie polsatu (bodajże),
  a jest w Polsce jakaś rosyjska stacja?.

  Więc propagandę w Polsce mamy tylko pro-ukraińską lub całkiem Ukraińską.

 5. galacticjoel 17.04.2022 22:36

  Jamy są tajnymi bazami wojskowymi do 30 metrów pod ziemią, które wcześniej należały do kompleksu Iluminatów, a obecnie są obsługiwane przez kabała na powierzchni. Niektóre z nich ukrywają członków Chimery. Nie mogą rozciągać się więcej niż 30 metrów pod ziemią.

  Istnieje około 1000 takich baz na całym świecie, a dwie główne na Ukrainie znajdują się poniżej Odessy i poniżej Zakładów Metalowych Azovstal w Mariupolu. Placówka w Mariupolu nazywa się Jama 404 i jest ocyszczana:

  https://meditation539.com/2022/04/17/portal-apokatastaza/

 6. perflej 17.04.2022 23:48

  Zachodni najemnicy walczący dla banderowskiej Ukrainy reprezentują sobą symbiozę pomiędzy LGBT, a heteroseksualnym ubytkiem pierwiastka męskości.

  Wystarczy przeczytać wiadomości o tym Brytyjczyku poza socjalistyczną cenzurą EU, serwującą nam prewencyjnie narzuconą z góry rusofobię w ramach przynależności RP do NATO.

  Jeśli ktoś, kto nie bał się walczyć z fanatykami Państwa Islamskiego oraz po raz ponowny zostaje najemnikiem walczącym na UA, po zatrzymaniu przez armię rosyjską tak radykalnie zmienia poglądy, niż te które reprezentował przed zatrzymaniem, to taki stan rzeczy wskazuje na oczywistą hipokryzję.

  Proszę sobie to łatwo zobrazować – mężczyzna strzela z broni automatycznej, zabija lub rani, a gdy go już pojmali to zaczął szczekać jak pies, tak jak mu nakazali.

  Gdzie istnieje jakikolwiek dowód na to, że strona rosyjska wykorzystała tego bojownika w celach szerzenia propagandy ? A może warto dopisać, że to jest rosyjska propaganda stanu umysłu Zachodu, który jest emocjonalnym flakiem kulturkamf-u LGBT ?

  Tak głupiego artykułu na WM dawno już nie widziałem. Dziwię się tym bardziej, ponieważ WM to medium anty main-stream, w zasadzie pretenduje ciągle do tego tytułu. Jeśli tak dalej jest, to po co jako WM przedrukowaliście tego polskiego idiotę z UK ?

  Poza tym Rosja prowadzi na UA akcję de-nazyfikacyjną, a nie własną prywatę. Dlatego warto przy okazji działań medialnych Federacji Rosyjskiej dać jasno do zrozumienia Zachodowi, że Polska to nie jest terytorium poligonowe, na którym USA wraz z EU i z NATO może sobie przeprowadzać swoje geopolityczne porachunki z Rosją.

  Tym samym kończąc, mamy jako Polacy zupełnie inne przeznaczenie, niż durni Ukraińcy, którzy zamiast od razu poddać się Rosji, rozpoczęli z nią regularną pseudo wojnę obronną (bo przecież Rosja może z łatwością ostrzelać np. Lwów kiedy chce, a nie koncentrować się tylko i wyłącznie na Mariupolu).

 7. MasaKalambura 18.04.2022 03:05

  “Rosja prowadzi na UA akcję de-nazyfikacyjną, a nie własną prywatę”
  “zamiast od razu poddać się Rosji, rozpoczęli z nią regularną pseudo wojnę obronną ”

  Słyszycie po-laczki? Wasz rząd a z nim cały naród tez jest faszystowski. Jak tu ruskie wpadną też będą tu zupełnie pro publico bono. Nie ważcie się bronić. Od razu złóżcie broń bo oni mają bomby i rakiety.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.