Brytyjskie związki chcą nacjonalizacji kolei

Opublikowano: 19.08.2015 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 272

Związkowcy protestują, ponieważ ceny biletów kolejowych rosną trzy razy szybciej niż płace w ciągu pięciu lat. „Action for Rail” wzywa do renacjonalizacji, tłumacząc, że ceny biletów okresowych wzrosły o 25 proc. od 2010. Średnie wynagrodzenie w tym czasie wzrosło o 9 proc.

Działacze związkowi rozdają na stacji Waterloo karty pocztowe informujące o kosztach prywatyzacji kolei, wzrostach cen oraz opłat regulowanych. Domagają się powrotu kolei do własności publicznej.

Protest „Action for Rail” wsparł Kongres Związków Zawodowych (TUC) – federacja związków z Anglii i Walii, reprezentująca większość związków zawodowych na Wyspach. Kongres zrzesza pięćdziesiąt cztery związki zawodowe stowarzyszone (w sumie około 6,2 mln członków, z których około połowę reprezentuje Unite lub UNISON).

– Ceny gwałtownie wzrosły w ciągu ostatnich pięciu lat, uderzając po kieszeni wiele osób dojeżdżających do pracy. Jeśli ministrowie naprawdę chcą pomóc pasażerom muszą przywrócić usługi kolejowe sektorowi publicznemu. To jest sprawiedliwą, bardziej zrównoważoną opcją i znacznie zwiększy oszczędności – tłumaczył sekretarz generalny TUC Frances O’Grady.

Jeremy Corbyn, faworyt w wyścigu o przywództwo w Partii Pracy zobowiązał się nie tylko do renacjonalizacji kolei, ale także na doprowadzenia przedsiębiorstwa energetycznego z powrotem do własności publicznej.

Według sondażu przeprowadzonego przez YouGov w maja 2014 zaproponował 60 proc. społeczeństwa opowiedziało się za nacjonalizacją kolei. 20 proc. było przeciw.

Autorstwo: MZ
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Aaron Schwarzkopf
Użytkownik

Lewacki bełkot. Przecież od dawna wiadomo, że prywatne jest lepsze. (Dla mniej rozgarniętych: żart…)