Brytyjskie MSW zgadza się na ekstradycję Assange’a do USA

Opublikowano: 14.06.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 115

„Ta decyzja należy do sądu, ale minister spraw wewnętrznych ma ważną rolę do odegrania i chcę, aby doprowadzono do triumfu sprawiedliwości we wszystkich sytuacjach. Otrzymaliśmy prawidłowy wniosek o ekstradycję, więc go podpisałem, ale ostateczna decyzja zależy od sądów” – powiedział minister spraw wewnętrznych Wielkiej Brytanii Sajid Javid. Sprawiedliwość ma „zatriumfować” w sprawie Juliana Assange’a. Na antenie czwartego kanału BBC Javid dodał jeszcze, że jego zdaniem Australijczyk słusznie trafił za kratki.

Decyzja ministra otwiera sądom drogę do wyrażenia zgody na to, by twórca „WikiLeaks”, demaskator amerykańskich zbrodni wojennych w Iraku i Afganistanie został wydany Stanom Zjednoczonym. Tam jego los jest praktycznie przesądzony. Departament Sprawiedliwości wysunął przeciwko niemu 18 zarzutów, w tym o szpiegostwo, publikowanie informacji niejawnych, nakłanianie do tego oraz o udział w spisku, którego celem było włamanie do rządowego komputera.

„Zostanie zapamiętana jako najgorszy atak na wolność prasy za naszego życia” – tak o sprawie Assange’a mówił redaktor naczelny „WikiLeaks” Kristin Hrafnsson. „Ludzie powinni wyrazić swe potępienie: to ich politycy, ich sądy, policja i więzienia zostały skandalicznie nadużyte, by zrobić czarną plamę na naszej historii.”

Nils Melzer, specjalny wysłannik ONZ ds. tortur, oświadczył, że obawia się o życie Juliana Assange’a i wzywał do jego „natychmiastowego” uwolnienia. Zauważył również, że w ciągu dwudziestu lat pracy na tym stanowisku nigdy jeszcze nie widział, by kilka demokratycznych państw wspólnymi siłami „izolowało, demonizowało i wyrządzało krzywdę” jednemu człowiekowi.

Posiedzenie sądu w sprawie wydania Assange’a rozpoczęło się wczoraj. Ostateczne decyzje w sprawie dziennikarza nie zapadną jednak szybko. Kolejny raz sąd najprawdopodobniej zbierze się za kilka miesięcy, a od jego decyzji będzie przysługiwała apelacja.

W USA Julianowi Assange’owi grozi wyrok 175 lat więzienia (czyli dożywocia) albo kara śmierci. Będzie sądzony na podstawie Espionage Act, prawa z okresu I wojny światowej. Najbardziej „demokratyczne” państwo świata nie odpuszcza tym, którzy mówili o nim prawdę.

Autorstwo: Małgorzata Kulbaczewska-Figat
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Dawid
Użytkownik
Dawid

Szkoda, że nie uciekł do Rosji jak Snowden. Szkoda takich ludzi. Nie chce mi się już nawet komentować w jakich czasach przyszło nam żyć, bo powtarzam w kółko jedno i to samo. No nic szkoda, teraz go już zniszczą.

Szurnięty Mędrzec
Użytkownik
Szurnięty Mędrzec

Jeśli nie macie pojęcia co się obecnie dzieje, znajdujemy się tuż przed okresem zapaści globalnego systemu finansowego, trwa obecnie gospodarcza wojna pomiędzy chinami a Ameryką, wkrótce ma upaść Deutshe Bank, Londyn czyli stolica finansowa świata została przejęta przez Earth Aliance razem z DB. Reset walut zostanie przeprowadzony przed/w trakcie/po zakończeniu wojny gospodarczej oraz chyba po upadku DB, zostanie wprowadzona nowa waluta oparta na złocie zgodna ze standardem GESRA, banki w tym celu zostaną zamknięte na okres od trzech dni do dwóch tygodni. Zaopatrzcie się na wszelki wypadek w wodę i żywność, podałem wam tylko szczątkowe informacje oraz zachęcam do poszukiwań na własną rękę

https://pl.communityleadersbrief.org/

emigrant001
Użytkownik
emigrant001

po resecie nikt nie wróci do złota, powtarzam, nikt nie jest tak ograniczony jak ten kruszec, Nie będzie końca świata tylko przewartościowanie walut. Na jakich zasadach nie wiem, ale prawdopodobnie tak jak przejście z PRL do III RP. Zostaną ci co już byli.