Brytyjskie dzieci spędzą wakacje letnie w szkołach?

Opublikowano: 22.02.2021 | Kategorie: Edukacja, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 925

Jak wynika z nieoficjalnych jeszcze informacji, szkoły w Wielkiej Brytanii mają otrzymać dofinansowanie w wysokości setek milionów funtów w celu zorganizowania latem lekcji wyrównawczych dla uczniów. Do udziału w letnich zajęciach szkolnych mają być zachęcane wszystkie dzieci, które przez epidemię COVID-19 zostały w tyle z nauką.

Informację o planowanym zorganizowaniu w Wielkiej Brytanii letnich szkół podał „The Sunday Times”. W celu przeprowadzenia dodatkowych zajęć szkoły mają albo zatrudniać freelancerów, albo płacić nauczycielom dodatkowo za pozostanie dłużej w szkole. Tzw. letnie klasy mają przede wszystkim pomóc dzieciom najbardziej poszkodowanym przez epidemię w nadrobieniu zaległości w nauce. Ale nie tylko. Chodzi też o to, by dzieci mogły ze sobą spędzić więcej czasu – zwłaszcza poza murami szkoły. „Tu nie chodzi tylko o wsparcie edukacyjne, ale także o wsparcie społeczne. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że niespotykanie się z przyjaciółmi lub brak możliwości uprawiania sportu negatywnie odbiło się na zdrowiu psychicznym uczniów” – zaznaczył anonimowo polityk dobrze zorientowany w planach rządu.

Wszystko natomiast wskazuje na to, że 8 marca wszystkie dzieci w Wielkiej Brytanii powrócą do szkół. Pomysł rządu w tym względzie poparł nawet przewodniczący Partii Pracy – Keir Starmer. Natomiast konsekwentnie decyzji tej, która prawdopodobnie zostanie ogłoszona przez premiera w dniu jutrzejszym, sprzeciwiają się związki zawodowe grupujące nauczycieli. Przeciwko otwarciu szkół dla wszystkich roczników w jednym momencie zaprotestowało w miniony piątek aż dziewięć związków zawodowych nauczycieli, w tym najbardziej liczące się związki Asssociation of School and College Leaders (ASCL), the NAHT school leaders’ union, the National Education Union (NEU) i the NASUWT teachers.

Autorstwo: Marek Piotrowski
Źródło: PolishExpress.co.uk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 3,67 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o