Brytyjski sędzia pozwala pisać o wyroku na Robinsona

Opublikowano: 30.05.2018 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 646

Brytyjski sędzia zgodził się, aby media informowały o wyroku 13 miesięcy więzienia dla Tommy’ego Robinsona za prowadzenie transmisji sprzed sądu w Leeds, gdzie odbywa się proces muzułmańskich gwałcicieli.

Informowanie o samym tym procesie też jest zabronione, aby nie wpływać na jego wynik i Robinson został skazany, ponieważ sędzia uznał, że naruszył ten zakaz informowania. Proces i wyrok Robinsona też zostały utajnione z tego samego powodu – że informowanie o nich może wpłynąć na wynik procesu gwałcicieli.

Dlaczego sędzia zgodził się znieść zakaz informowania o wyroku na Robinsona nie jest jasne. BBC zamieszcza bardzo skrótową informację, w której podaje dwa różne powody. Jeden – że nastąpiło to z powodu protestu mediów, ale żadnych przykładów protestów mediów nie podaje. Drugi – że nastąpiło to pod wpływem weekendowych demonstracji w obronie Robinsona. Ponieważ o żadnych protestów brytyjskich mediów nie było słychać, więc należy przypuszczać, że demonstracje oraz petycja internetowa w obronie Robinsona (prawie pół miliona podpisów) odniosły przynajmniej ten skutek, że o jego skazaniu wolno mówić.

Autorstwo: (g)
Na podstawie: BBC.com
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.