Brytyjski rząd pozwano za „bezprawne pozbawienie wolności”

Opublikowano: 13.09.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2355

Prawnicy jednej z londyńskich kancelarii twierdzą, że „pomysł, by płacić za przywilej uwięzienia, jest oburzający”. Teraz kancelaria prawna zawalczy o odszkodowanie dla swoich klientów, którzy również uważają, że obowiązek poddania się kwarantannie hotelowej po powrocie z tzw. kraju z czerwonej listy, stanowi „bezprawne pozbawienie wolności”.

O tym, że prawnicy kancelarii prawnej PGMBM przygotowują się do złożenia pozwu przeciwko rządowi za wprowadzenie obowiązkowej kwarantanny hotelowej dla osób wjeżdżających do Wielkiej Brytanii z krajów z tzw. czerwonej listy, wiadomo było już od początku sierpnia. Teraz natomiast zapowiedź ta stała się faktem i to sąd zdecyduje, czy klientom kancelarii, „bezprawnie pozbawionym wolności”, jak twierdzą, należy się jakieś odszkodowanie. Z jednej strony za 10-dniowy zakaz poruszania się gdziekolwiek poza własnym pokojem w hotelu, a z drugiej za koszt poniesiony w związku z taką kwarantanną (1750-2285 GBP za pobyt). A przypomnijmy, że na liście red znajdują się obecnie 62 kraje (w tym m.in. Meksyk, Tunezja, Turcja oraz większość państw Ameryki Południowej i Afryki), a z przymusowego pobytu w hotelu nie zwalnia ani negatywny test w kierunku COVID-19, ani też zaświadczenie o podwójnym szczepieniu.

Prawnicy kancelarii będą próbowali dowieść przed sądem, że polityka rządu w zakresie kwarantanny hotelowej stanowi złamanie podstawowych praw człowieka, w tym zwłaszcza prawa do wolności i swobodnego przemieszczania się. Zbyt ogólne podejście do wszystkich podróżnych (w tym zwłaszcza do osób w pełni zaszczepionych) ma stanowić „bezprawne pozbawienie wolności” i pogwałcenie ich praw człowieka. „Rozczarowujące jest to, że rząd nadal nie zdał sobie sprawy z tego, że ta polityka jest fundamentalnym naruszeniem praw człowieka. Obywatele przestrzegający prawa, którzy zostali podwójnie zaszczepieni, powinni zostać zwolnieni z kwarantanny. Pomysł, że muszą zapłacić za przywilej własnego uwięzienia, jest oburzający” – zaznaczył Tom Goodhead z PGMBM. I dodał: „Rząd powinien przyjrzeć się działaniom prawie każdego innego dużego kraju w Europie, który zwalnia podwójnie zaszczepionych ze wszystkich form kwarantanny, w tym z kwarantanny hotelowej, którą większość krajów uważa za zbyt ekstremalną”.

Autorstwo: Marek Piotrowski
Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Dandi1981 13.09.2021 16:18

    Nie tylko to jest absurdem również absurdem jest ze przy wjeździe do uk trzeba mieć swistek nie tylko z negatywnym testem za 100 funtów ale również papierek że zapłaciłeś już za test następne 100 funtów który zrobisz drugiego dnia pobytu jak tego nie posiadasz nie wpuszcza cie do samolotu.
    Testy powiny być darmowe po wylądowaniu a nie przed lotem ,a jak ktoś ma pozytywny wynik to powinien mieć kwaratanne w miejscu zamieszkania lub w miejscu wykupienia wczasów, nie dość że majątek na szczepionkach zbili to jeszcze na testach się dorobią i kwarantanach.

  2. duchtesciowej 13.09.2021 23:40

    Chciałbym wiedzieć jaki sens ma fakt, że oskarżają rząd (czytaj podatnika) a nie samych buców z tych rządów, których złotymi ustami ludzi zamykano w przymusowych więzieniach. Ta kancelaria to kolejny pasożyt żerujący na d*pie podatnika – nic więcej.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.