Brytyjski minister straszył obywateli koronawirusem

Opublikowano: 07.03.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2462

W grudniu 2020 roku ówczesny minister zdrowia Matt Hancock opracowywał plan straszenia mieszkańców Wielkiej Brytanii nowym wariantem koronawirusa. Rząd konserwatystów właśnie w ten sposób chciał zmusić mieszkańców Wysp Brytyjskich do przestrzegania restrykcji, a przede wszystkim zniechęcić ich do protestów przeciwko ograniczeniom.

Hancock w czasie pandemii koronawirusa wymieniał się wiadomościami z innymi ministrami oraz urzędnikami. Media opublikowały więc kolejną część z blisko 100 tys. informacji, które pojawił się na konwersacjach w serwisie WhatsApp. Dostęp do nich jest zaś możliwy dzięki pracy dziennikarki przygotowującej wspomnienia byłego ministra.

Z ujawnionych wiadomości wynika, że polityka gabinetu Partii Konserwatywnej polegała głównie na zastraszaniu Brytyjczyków. W połowie grudnia 2020 roku Hancock obawiał się zwłaszcza protestów w Londynie, który mógłby pójść śladem Manchesteru i zacząć kwestionować sens kolejnych pandemicznych obostrzeń nakładanych przez rząd. Z tego powodu następnego dnia ogłosił pojawienie się nowego wariantu koronawirusa.

Miesiąc później ówczesny brytyjski minister zdrowia pisał wprost o konieczności zmuszenia Brytyjczyków do noszenia maseczek. Tym razem twierdził, że należy „podnieść przekaz” poprzez wywołanie u ludzi „czynnika strachu/winy”, bo „małe rzeczy wyglądają śmiesznie”.

Dzięki tej polityce gabinet ówczesnego premiera Borisa Johnsona nie tylko wprowadził nowe obostrzenia, ale wycofał się także ze swoich obietnic dotyczących poluzowania restrykcji na czas Bożego Narodzenia. Ostatecznie brytyjscy obywatele w grudniu 2020 roku nie mogli spędzić świąt razem ze swoimi rodzinami.

Warto przypomnieć, że sam Hancock został odwołany ze stanowiska ministra zdrowia Wielkiej Brytanii w czerwcu 2021 roku. Zrezygnował wówczas ze stanowiska właśnie z powodu nieprzestrzegania przez siebie koronawirusowych restrykcji.

Na podstawie: PAP.pl, DoRzeczy.pl, Talk.tv
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. paullenburg 07.03.2023 16:09

  Za samo ,, Kiedy wprowadzimy nowy wariant ” powinien beknac.
  Sledztwo natomiast nie powinno skonczyc sie na jego osobie…

 2. Vici 07.03.2023 18:23

  Ten bandyta jest odpowiedzialny za wprowadzenie procedur podawania mieszanki midazolamu z innymi środkami do uśmiercania ludzi podczas plandemii. On osobiście wydał zarządzenia i zakupił ogromne ilości tych środków, czyli planował morderstwa z wyprzedzeniem. Oczywiście nie on sam jest za to ludobójstwo odpowiedzialny.

 3. LichoNiespi 12.04.2023 13:34

  (Komentarz usunięty – naruszenie regulaminu punk 5a. Admin WM)

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.