Brytyjski komiks przekłamuje historię Polski

Opublikowano: 18.08.2018 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 591

Po interwencji Reduty Dobrego Imienia brytyjskie wydawnictwo przeprasza i wprowadza poprawki w komiksie, który przekłamuje historię naszego kraju i dzieje II Wojny Światowej.

Jak czytamy na oficjalnej stronie Reduty Dobrego Imienia rzecz dotyczy publikacji zatytułowanej “Survivors of the Holocaust”. Album komiksowy autorstwa Kath Shackleton wydany nakładem brytyjskiej oficyny Hachette został wzięty na celownik przez RDI. Organizacja, która została powołana do walki z wszelkiego rodzaju zniesławieniami dotykającymi Polskę i Polaków zwróciła uwagę w sprawie oszczerczych rysunków sugerujących agresję Państwa Polskiego w stosunku do deportowanych z Niemiec w 1938 roku Żydów.

Reduta w tej sprawie zwróciła się do wydawcy, ale również poinformowała władze Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice, na terenie którego dostępny był komiks, prosząc o podjęcie kroków w celu wycofania go ze sprzedaży. Poproszono również o interwencje ze strony ministerstw Infrastruktury, Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Spraw Zagranicznych.

Odpowiedź ze strony brytyjskiego wydawcy była szybka i pozytywna. Paul Rockett w imieniu Hachette Children’s Group przeprosił za nieścisłości i błędy. Zapowiedziano również, że w kolejnych wydaniach zostaną one usunięta, a pozostałe egzemplarze, które jeszcze nie trafiły do sprzedaży zostaną odpowiednio skorygowane.

Oto rzeczone ilustracje:


Z kolei Radosław Włoszek, prezes Zarządu Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice podziękował Reducie za informację. Zapewnił również, że władze portu lotniczego nie zgadzają się i nigdy nie zgadzały się na przypisywanie Polsce winy za zbrodnie niemieckie.

“W związku z tym niezwłocznie podjął kroki w celu wycofania ze sprzedaży komiksu w punktach zlokalizowanych na terenie portu lotniczego zgodnie z naszą prośbą i zapewnił, że spółka podjęła niezbędne działania zmierzające do wyczulenia swoich kontrahentów na zachowanie należytej troski o pamięć i prawdę historyczną” – czytamy na stronie Reduty.

Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.