Brytyjska policja ma problem z autami elektrycznymi

Opublikowano: 09.07.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1460

Policja w brytyjskim hrabstwie Gloucestershire ma ostatnio spore problemy z wykonywaniem swojej pracy, czyli ze ściganiem przestępców. Posiada bowiem największą w całym kraju flotę samochodów o napędzie elektrycznym, które wymagają częstego ładowania. Funkcjonariusze spędzają więc dużo czasu na poszukiwaniu odpowiednich stacji.

Komisarz policji w Gloucester, Chris Nelson, krytycznie wypowiedział się na temat skutków szybkiej elektryfikacji floty policyjnych samochodów. Co prawda w wywiadzie dla lokalnej gazety twierdzi, że nowe pojazdy są ekologiczne, tym niemniej znacznie utrudniają funkcjonariuszom wykonywanie obowiązków służbowych.

Zdarzały się więc przypadki patroli, które spędzały czas nie na reagowaniu na zgłoszenia od obywateli, lecz szukających wolnych ładowarek do kierowanych przez siebie aut. Z tego powodu ostatecznie muszą przesiadać się do samochodów spalinowych, aby nie marnować czasu.

Niedawno podobne problemy zgłaszali policjanci w Stanach Zjednoczonych. Uważają bowiem, że dostępne modele są za małe, a przede wszystkim mają niewielki zasięgi i trzeba je właśnie często oraz długo ładować. Dodatkowym problemem są też dużo wyższe koszty zakupu niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnych pojazdów.

Na podstawie: Interia.pl, DailyMail.co.uk
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. polach 10.07.2022 09:18

    :))) to się nazywa postęp:) hahaa a prąd wytwarzają z czego w UK? kto sprawdził temat wie że auta elektryczne są tak samo “eko” jak wiatraki:)

    p.s widziałem patent fajny, gość miał na tylnym kole wstawioną prądnice, i z obrotów koła podczas jazdy ładowała mu akumulatory:)wtedy elektryk ma jakiś sens, jakoś na to koncerny wielomiliardowe nie wpadły..albo po prostu chcą mieć mnóstwo stacji ładowania i uzależnić tak ludziki od siebie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.