Brytyjscy strażacy krytykują „Strażaka Sama”

Opublikowano: 12.09.2019 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 422

Popularna bajka, którą uwielbiają dzieci nie tylko w Wielkiej Brytanii, została skrytykowana przez…samych strażaków. Szef Lincolnshire Fire and Rescue twierdzi, że postać telewizyjna jest „nieaktualna” zaś tytuł „Fireman Sam” należy zmienić na „Firefighter Sam”, by oddać w pełni dynamikę dzisiejszej służby lub w ogóle zrezygnować z tej postaci.

Po dekadach wykorzystywania postaci Sama’a do promocji służby, straż pożarna doszła do wniosku, że nie będzie już go umieszczać w materiałach promocyjnych, ponieważ postać jest przestarzała i nie obejmuje wszystkich aspektów pracy strażaka. Sama czeka więc emerytura, teraz strażacy będą używać w kampaniach medialnych własnych maskotek – gaśnice o imionach Freddy i Filbert.

Szef straży w hrabstwie Lincolnshire, Les Britzman, zasugerował, że popularny program dla dzieci, mógł nawet doprowadzić do zmniejszenia liczby kobiet chcących przystąpić do służby, między innymi przez przestarzałą nazwę fireman, sugerującą, że to zawód tylko dla mężczyzn.

„Myślę, że producenci prawdopodobnie nie traciliby jednostek chcących skorzystać z postaci i programu, gdyby trochę zaktualizowali bajkę, to wszystko, o co prosimy”, powiedziała Britzman.

„Staramy się ratować ludzkie życie, a nie być politycznie poprawni. Powodem, dla którego kobiety nie chcą zostać strażakami, są obrazy takie jak Strażak Sam”, dodał.

W Anglii 5,2% strażaków to kobiety. Według lokalnej gazety „Lincolnite” straż pożarna otrzymała negatywne opinie po pojawieniu się Strażaka Sama na plakatach i materiałach reklamowych.
Decyzja Lincolnshire Fire and Rescue została skrytykowana przez wielu fanów bajki, którzy twierdzili, że Strażak Sam od dawna jest już „politycznie poprawny”.

Serial – który był stałym elementem telewizji dziecięcej od lat 80-tych XX wieku, przedstawia obecnie postacie osób niepełnosprawnych i mniejszości etnicznych, a kobieta strażak Penny Morris od dawna należy do zespołu Sama w walijskiej wiosce Pontypandy.

Autorstwo: SDG
Źródło: Cooltura24.co.uk


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. kopydlok 12.09.2019 17:42

    Zrobić z niego czarnego geja i będzie Ok.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.