Antyterroryści aresztowali brytyjskich neonazistów

Opublikowano: 28.09.2017 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 416

Brytyjscy antyterroryści przeprowadzili wczoraj na terenie całego kraju akcję, w wyniku której aresztowano 11 mężczyzn. Operację przeprowadzono w związku z postępowaniem wobec nielegalnej na Wyspach neonazistowskiej organizacji National Action.

W tamtym roku brytyjska minister spraw wewnętrznych Amber Rudd wpisała NA na listę organizacji zakazanych. Nastąpiło to po zamordowaniu w czerwcu 2016 roku posłanki opozycyjnej Partii Pracy Jo Cox. Zdaniem szefowej MSW doszło do tego, bo NA to „rasistowska, antysemicka i homofobiczna organizacja, która szerzy nienawiść, gloryfikuje przemoc i promuje ohydną ideologię”.

Brytyjskie prawo stanowi, że bycie członkiem zakazanych organizacji lub namawianie do ich wspierania jest przestępstwem zagrożonym 10 latami więzienia. Rok temu w ramach podobnej akcji, policja aresztowała 22 członków National Action.

Ujęte wczoraj osoby są podejrzane o „przygotowywanie aktów terrorystycznych, przynależność do nielegalnej organizacji i posiadanie dokumentów związanych z terroryzmem”. Szef sił antyterrorystycznych w północno-zachodniej Anglii, Martin Snowden powiedział, że aresztowania „są częścią skoordynowanej akcji krajowej sieci antyterrorystycznej i policji Zjednoczonego Królestwa”.

“Ci, którzy promują ultraprawicowe poglądy, starają się podzielić nasze społeczności i szerzyć nienawiść. Nie będzie to tolerowane i ci, którzy je szerzą, muszą stanąć przed wymiarem sprawiedliwości” – stwierdził brytyjski funkcjonariusz.

Autorstwo: TJ
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. jakiskretyn 28.09.2017 12:23

    Ta, a muzułmańscy terroryści dalej będą robić ataki…

  2. 8pasanger 28.09.2017 19:13

    brunatnym życzymy marnego ubawu pod stalingradem
    https://www.youtube.com/watch?v=KkNjX_rz0As&list=LL8mNxiw5ZoTroYAnTBKCSFg&i

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.