Co tydzień lekarze sugerują 50 dzieciom zmianę płci

Opublikowano: 30.10.2017 | Kategorie: Seks, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 48

W Wielkiej Brytanii rośnie liczba dzieci kierowanych na kuracje hormonalne i operacje zmiany płci. Zdruzgotani rodzice alarmują, że lekarze zbyt szybko dają się przekonać dzieciom, które w zmianie płci upatrują leku na rozliczne bolączki okresu dojrzewania.

Organizacja Transgender Trend informuje, że otrzymuje coraz więcej próśb o interwencję od zrozpaczonych rodziców, których dzieci wysyłane są bez pogłębionej, specjalistycznej diagnozy na kurację hormonalną i na operację zmiany płci. Rodzicie twierdzą, że ich dzieci (przede wszystkim nastolatki) borykają się zazwyczaj z innymi dolegliwościami, które starają się zrzucić na karb urodzenia w niewłaściwym ciele.

Organizacja zaznacza, że lekarze chętnie obecnie sugerują dzieciom zmianę płci, ponieważ boją się uruchomienia względem nich postępowania dyscyplinarnego. W ostatnim czasie NHS podpisał bowiem „memorandum zrozumienia”, które zabrania lekarzom poddawania w wątpliwość odczuć pacjentów nieidentyfikujących się z własną płcią. Poza tym organizacja alarmuje, że do zmiany płci zachęcają młodych ludzi ludzi liczne gwiazdy portali społecznościowych (takich jak np. YouTube), które transgenderyzm traktują jak nową modę.

Stephanie Arai-Davies z Transgender Trend powiedziała dziennikowi „Daily Mail”, że rodzice są źli na NHS za zbyt pochopne sugerowanie ich dzieciom operacji zmiany płci. – Szacuję, że w ciągu ostatnich 2 lat skontaktowało się z nami ponad 100 rodziców. Są oni głęboko zasmuceni faktem, że lekarze i terapeuci NHS niemal natychmiast sugerują [dzieciom] spotkanie w klinice zajmującej się zmianą płci – powiedziała dyrektorka Transgender Trend.

Najnowsze dane pokazują, że klinika Tavistock Clinic – jedyna w Wielkiej Brytanii, publiczna klinika zajmująca się zmianą płci u ludzi poniżej 18 roku życia, przeżywa prawdziwe oblężenie. Jeszcze w 2009 r. zgłosiło się do niej zaledwie 97 nastolatków, a w ostatnim roku już ponad 2000, z czego 1400 stanowiły dziewczynki.

Źródło: PolishExpress.co.uk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Jedr02
Użytkownik
Jedr02

Nie sugerują zmiany płci, tylko sugerują spotkanie ze specjalistami w tym temacie, bo się sami na tym nie znają. Jakby celem artykułu było coś innego niż bicie piany to podaliby jak często dochodzi do tych zmian płci, oraz jak często się zdarza że ktoś podjął się takiego procesu i tego żałuje.

Barabian
Użytkownik
Barabian

Jedr02
“Nie sugerują zmiany płci, tylko sugerują spotkanie ze specjalistami w tym temacie”

Może przybliżysz skąd wiesz co sugerują lekarze w UK?