Brytyjczycy korzystają z banków żywności

Opublikowano: 18.04.2014 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 332

Niemal milion Brytyjek i Brytyjczyków korzystał w 2013 roku z banków żywności, co stanowi wzrost o 163 proc. w stosunku do 2012 roku – poinformowała 16 kwietnia organizacja pozarządowa Trussell Trust, krytykując ostatnie reformy ochrony socjalnej.

W swoim raporcie Trussell Trust, który prowadzi 423 ośrodki dystrybucji żywności w Zjednoczonym Królestwie, stwierdził, że pomimo poprawy sytuacji gospodarczej 913 tys. Brytyjczyków korzystało co najmniej trzykrotnie z pomocy żywnościowej, podczas gdy w 2012 roku – 347 tys.

“W XXI wieku jest to szokujące. A co niepokoi jeszcze bardziej, liczba ta przedstawia sobą zaledwie wierzchołek góry lodowej. Nie obejmuje ona tych, którzy korzystają z innych systemów wsparcia, którzy mieszkają w miastach, gdzie nie ma banku żywności, którzy wstydzą się pójść tam, a także licznych osób, które odżywiają się coraz gorzej” – powiedział prezes Trussell Trust Chris Mould.

Raport Trussell Trust wspierany jest przez list podpisany przez 36 anglikańskich biskupów i ponad 600 przywódców kościelnych, w którym w środę wzywają rząd do podjęcia pilnych działań.

Brytyjskie organizacje chrześcijańskie rozpoczęły zimą szeroką kampanię przeciwko głodowi “End Hunger Fast” (szybko skończyć z głodem). “Reforma świadczeń społecznych, niskie płace i marnotrawienie żywności czynią ze Zjednoczonego Królestwa głodnego człowieka Europy” – powiedział rzecznik kampanii Keith Hebden.

“W rzeczywistości wzrost stopy zatrudnienia i zastosowanie naszych reform pozwolą licznym rodzinom na wyjście z biedy” – odpowiedział rzecznik brytyjskiego ministerstwa ds. pracy i emerytur, nawiązując do tego, że stopa bezrobocia w Wielkiej Brytanii po raz pierwszy od pięciu lat spadła poniżej 7 procent.

Autor: jkl
Źródło: Lewica.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.