Brytyjczyk przez 40 lat był traktowany jak niewolnik

Opublikowano: 20.01.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1575

56-letni Brytyjczyk usłyszał właśnie wyrok w sprawie zakrawającej o współczesne niewolnictwo. Mężczyzna przetrzymywał niemal jak niewolnika innego mężczyznę, który przez 40 lat żył w szopie na kempingu w drastycznych warunkach.

56-letni Peter S. został właśnie skazany za przetrzymywanie innego mężczyzny, jak niewolnika, w dwumetrowej szopie na kempingu. W chwili uwolnienia przez służby ofiara miała 58 lat, a w niewoli u Petera S. przebywała od lat 40. Ofiara pracowała w lokalnych gospodarstwach rolnych, pomagając przy malowaniu, kładzeniu dachówki czy wylewaniu asfaltu, a dziennie otrzymywała za swoją pracę wynagrodzenie w wysokości 10 GBP. Śledczy ustalili, że 58-latek żył w zielonej szopie, niedaleko Carlisle, w warunkach gorszych niż pies rodziny oprawcy. W maleńkiej szopie było niewielkie, niedomykające się okno (po zamknięciu drzwi wewnątrz panowały całkowite ciemności), w środku znajdował się stary grzejnik z uszkodzonym kablem, a mężczyzna mył się w zlewie kuchennym w budynku znajdującym się obok jego szopy.

Ofiara Petera S. została objęta krajowym programem National Referral Mechanism (NRM) i do dziś otrzymuje specjalistyczne wsparcie. Ale mężczyzna miał szczęście, że został uwolniony, ponieważ doszło do tego tylko i wyłącznie na skutek donosu poczynionego przez zaniepokojone osoby trzecie. „To było naprawdę wstrząsające śledztwo. Przez wszystkie lata w egzekwowaniu prawa nigdy nie spotkałem się ze współczesnym przypadkiem niewolnictwa, w którym wyzysk miał miejsce przez tak długi czas. Dobrze, że S. w końcu postąpił słusznie i przyznał się do winy. Chciałbym złożyć hołd poświęceniu i profesjonalizmowi moich śledczych, którzy prowadzili bardzo złożone śledztwo, a które po drodze rzuciło im wiele wyzwań. W tej chwili jednak przede wszystkim myślę o ofierze. Pamiętajmy, że był on wykorzystywany przez całe dorosłe życie, i to jeszcze kilka lat temu. Obecnie jest po sześćdziesiątce. To jest coś, co nawet teraz staram się pojąć. Przez cztery dekady był właściwie przetrzymywany w niewoli. Niestety jesteśmy aż nadto świadomi tego, że do końca życia będzie on przeżywał traumę z powodu swoich doświadczeń. Zależy mi na tym, aby nadal miał regularne, stałe wsparcie, którego potrzebuje, co pozwoli mu prowadzić tak normalne życie, jak to tylko może w danych okolicznościach” – zaznaczył starszy oficer śledczy GLAA Martin Plimmer.

Autorstwo: Marek Piotrowski
Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. sga 20.01.2022 15:03

    ale brytyjczyk brytyjczyk czy brytyjczyk anglik?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.