Brytyjczycy zakażą urządzeń głośnomówiących w aucie?!

Opublikowano: 14.08.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 71

Urządzenia głośnomówiące powinny być zakazane podczas jazdy samochodem, stwierdzili brytyjscy parlamentarzyści. Specjalna komisja zajmująca się tym zagadnieniem będzie zabiegać o wprowadzenie w życie odpowiednich przepisów. Deputowani uznali, że korzystanie z zestawów głośnomówiących może spowodować niebezpieczną sytuację na drodze.

Obecnie na terenie Wielkiej Brytanii obowiązuje jedynie zakaz używania telefonu podczas jazdy, za złamanie przepisu grozi utrata sześciu punktów karnych i mandat w wysokości 200 GBP. Zdaniem deputowanych, kolejny krokiem na drodze do zwiększenia bezpieczeństwa kierowcy oraz pasażerów w samochodzie, będzie zakaz korzystania z zestawów słuchawkowych.

Parlamentarna komisja ds. transportu stwierdziła, że prawo daje „mylne wrażenie”, że telefony komórkowe z zestawem głośnomówiącym są bezpieczne podczas jazdy, choć stwarzają „takie samo ryzyko kolizji”.

Posłowie zauważyli również, że egzekwowanie zakazu byłoby trudne, jednak dodali: „To nie znaczy, że nie powinniśmy tego robić”.

Rząd zlecił opracowanie badań dotyczących tego zagadnienia, do końca roku mają być też przeprowadzone konsultacje społeczne.

Z policyjnych statystyk wynika, że w 2017 roku, w efekcie prowadzenia rozmów telefonicznych podczas jazdy, zginęły czterdzieści trzy osoby a 135 zostało poważnie rannych.

Parlamentarzyści zwrócili ostatecznie uwagę na fakt, że najlepszą formą walki z tego typu incydentami na drodze jest edukacja kierowców, oraz uświadomienie im istnienia realnego ryzyka dla zdrowia i życia. Dodatkowo, muszą pamiętać, że za złamanie prawa grożą konsekwencje.

Nicholas Lyes, szef RAC ds. polityki drogowej przyznał: „Popieramy apel grupy parlamentarnej, aby rząd uważniej przyjrzał się skuteczności zaostrzenie prawa. Kluczem do poprawy sytuacji może być również odpowiednie egzekwowanie obecnych przepisów, oraz odpowiedź na pytanie czy policja ma wystarczające zasoby i technologię, by móc walczyć z tą plagę na drogach”.

Autorstwo: SDG
Zdjęcie: Wikimedia Commons
Źródło: Cooltura24.co.uk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
guchy
Użytkownik
guchy

“za złamanie przepisu grozi utrata sześciu punktów karnych” – to ja poproszę, chcę utracić :)

realista
Użytkownik

dżizes… 43 osoby…
ile przez ten czas zginęło w wyniku niewłaściwego oznakowania albo dziur na drogach?
absurd… .. .

Radek
Użytkownik
Radek

A ile umarło ze stresu spowodowanego złamaniem jakiś przepisów lub ich nieznajomością…

Hassasin
Użytkownik
Hassasin

Pełzający Orwell 1984