Bryła lodu dla Rostowskiego

Opublikowano: 11.03.2012 | Kategorie: Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 4

W poniedziałek Międzybranżowy Komitet Protestacyjny Pracowników Sfery Budżetowej zorganizuje akcję protestacyjną przed Ministerstwem Finansów. – „Przygotowaliśmy ogromną bryłę lodu symbolizująca zamrożone pensje budżetówki. Zaprosimy ministra Rostowskiego, aby pomógł nam ją roztopić i odmrozić nasze wynagrodzenia” – zapowiada Edyta Odyjas, koordynatorka Komitetu.

Uczestnicy happeningu będą roztapiać lodową bryłę o wymiarach 2 na 2 metry za pomocą palników i suszarek do włosów. Jedna z suszarek została przygotowana specjalnie dla ministra Jacka Rostowskiego. W akcji wezmą udział m.in. związkowcy z sądów, urzędów skarbowych, ZUS-u, sanepidów, a także strażacy oraz cywilni pracownicy policji zrzeszeni w NSZZ „Solidarność”.

„4 lata temu rząd zamroził podwyżki inflacyjne dla pracowników sfery budżetowej. Zbiorcza stopa inflacji z tych lat wynosi przeszło 15 proc. Nasze zarobki realnie maleją z roku na rok, a koszty utrzymania rosną” – tłumaczy Dawid Koloczek, wiceprzewodniczący Solidarności Pracowników Sądownictwa, jeden z organizatorów happeningu.

27 stycznia komitet protestacyjny budżetówki wysłał list otwarty do ministra Rostowskiego z żądaniem odmrożenia wzrostu płac oraz wyrównania wynagrodzeń pracowników o wskaźnik inflacji z poprzednich lat. „Otrzymaliśmy odpowiedź podpisaną przez panią wiceminister Marię Orłowską, w której poinformowała nas, że na odmrożenie płac nie ma środków. Ministerstwo nie wyraziło nawet chęci spotkania się z nami. Jeżeli resort nie podejmie dialogu, zmusi nas do podjęcia bardziej radykalnych działań” – zapowiada Edyta Odyjas. „Rząd wykorzystuje fakt, że nie możemy strajkować. Mamy jednak wiele innych form protestu przewidzianych prawem. Jeżeli nasze postulaty nie zostaną spełnione, planujemy kolejne o wiele większe protesty, których kulminacją będzie duża manifestacja w stolicy, połączona z paraliżem części urzędów”.

Poniedziałkowy happening Międzybranżowego Komitetu Protestacyjnego Pracowników Sfery Budżetowej przed gmachem Ministerstwem Sprawiedliwości rozpocznie się o godzinie 12.00.

Źródło: Nowy Obywatel

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

19
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
davidoski
Użytkownik

Rząd jak zwykle nie ma środków. Gdyby sprzedajni politycy nie oddali władzy nad pieniądzem banksterom to by nie musieli na kolanach od nich pożyczać na procent. A teraz rozkładają ręce: “Nie ma środków…”

Sebek
Użytkownik
Sebek

To ludzie odejdźcie z tych wszystkich urzędów i zamiast utrudniać ludziom życie idźcie do normalnej pracy, czyli takiej która komuś lub czemuś służy.

MilleniumWinter
Użytkownik
MilleniumWinter

@ Sebek
A gdzie taką w Polsce widziałeś? Daj namiary chętnie zmienię. Tylko nie za takie pieniądze jak mi teraz płacą.
PS. Jestem technikiem informatykiem, oprócz mnie do “budżetówki” zalicza się portier, elektryk, sprzątaczki, sekretarka i inni ludzie FIZYCZNIE PRACUJĄCY. Więc proszę nie piszcie o rzeczach o których nie macie pojęcia.

PPS. Wiecie że zarobki w budżetówce nie zależą od tego gdzie pracujesz? tyle samo zarobi informatyk w Urzędzie Skarbowych i w CBŚ.

Il
Użytkownik

sfera budżetowa to sfera korupcji, pasożytnictwa i wyzysku ciężko fizycznie pracujących niewolników (np. sprzątaczek)

mileniumwinter,
jako rolnik lub ogrodnik przy uprawach prawdziwie zdrowej żywności, w agroturystyce lub przy ręcznych rzemiosłach zarobisz więcej niż jako pasożytniczy informatyk budżetówkowy. Więcej zyskasz na zdrowiu i sumieniu.

gonzo111
Użytkownik
gonzo111

1.Pytanie… ile zostało w Polsce dużych zakładów przemysłowych produkujących coś…cokolwiek co można byłoby sprzedać i zarobić realne pieniądze? (Nie bierzcie pod uwagę małych firm produkujących okna i nie bierzcie pod uwagę firm które transferują cały zysk do matek korporacji)

2.Pytanie… ile budżetówka daje miejsc pracy, które tak naprawdę nie tworzą pieniędzy i dochodu tylko wątpliwej jakości usługi (prawnicy, lekarze, mundurowi, urzędnicy przede wszystkim ci samorządowi, nauczyciele )?

Wniosek…
– świadome działania władzy doprowadzają do likwidacji resztek Polskiego przemysłu a tym samym miejsc pracy, (cukrownie, stocznie, teraz zarzynają KGHM – pieniądze wydane na Qadrę i podatek mogłyby posłużyć na tworzenie tysięcy miejsc pracy w Polsce)

– banki i korporacje to święte krowy nie do ruszenia ale te niosą tylko upodlenie i niewolę, nie rozwój społeczeństwa,

– praca w budżetówce, szara strefa lub emigracja to ostatnia deska ratunku by znaleźć pracę….niestety… budżetówka tworzy kolesiostwo, nepotyzm i korupcję,

– w podziękowaniu za możliwość pracy w ogóle nikt w budżetówce nie pokusi się o protesty…mają za dużo do stracenia – PRACĘ ! Więcej …w podziękowaniu władzy będą posłusznie głosować na PO. Nie wspomnę o tych którzy dzięki władzy żyją sobie świetnie.

Podsumowanie…. nic dobrego nas nie czeka….chyba, że dojdzie do rewolucji. Ale na to na dzień dzisiejszy nie ma szans. (Jak pięknie spacyfikowano protesty przeciwko ACTA). Ludzie szybko zapominają.

Szaman
Użytkownik
Szaman

gonzo jak ciebie czytam to nic tylko sie powiesić. Jak jest więcej takich ludzi to nic dziwnego że nic sie nie zmienia. tylko narzekać potafisz bo sie troche trudności pojawiło ? :P

Protesty acta przyniosły nową falę świadomości dla wszystkich tych którzy brali w nich udział a wcześniej nie zdawali sobie sprawy albo też nie interesowali sie tym jaka jest sytuacja na świecie i w kraju. Rozwiały również wątpliwości wielu z tych ludzi którzy powątpiewali w “spiskowe teorie” dając im do zrozumienia że rzeczywiście jest na rzeczy. Ponadto wielu ludzi zdało sobie sprawę z tego że naprawdę można. Więc skończ pier*olić głupoty i siać beznadzieję.

a co do reszty to sie nie będę nawet wypowiadał powiem tylko jedno : to są twoje własne wątpliwości a nie rzeczywistość, człowieku.

Chyba za dużo ostatnio patrzysz w otchłań brudów tego świata bo najwyraźniej zaczęła spoglądać na ciebie.

Weź se lepiej na razie daj spokój z takim tematami i idź na spacer do lasu albo co ;)

Pozdrawiam

MilleniumWinter
Użytkownik
MilleniumWinter

@Szaman
Protesty acta? Przecież te protesty NICZEGO nie załatwiły. Rząd podpisał a ratyfikację w parlamencie odłożono ponieważ …. okazało się że trzeba by prawie z dnia na dzień uchwalić kilkadziesiąt (nie gotowych) aktów zmieniający polskie prawo. To nie miało nic wspólnego z protestami.

Il
Użytkownik

to będzie smutnyending marnowania gazu i prądu do topienia lodu przytransportowanego trującym spalinami pojazdem.

gonzo111
Użytkownik
gonzo111

Szamanie drogi….

Pójdę na spacer do lasu jeśli Ty podasz choć jeden argument popierający twierdzenie, że pierdolę głupoty….

Poza obrażaniem nie powiedziałeś nic konkretnego.

Ale to stara metoda zdyskredytowania przeciwnika. Stosuje ją też władza. Ponieważ prościej kogoś obrazić i nazywać oszołomem niż z nim dyskutować zostawię Cię w takim dobrostanie. Napawaj się nim i krzycz że jest świetnie. Wszak propaganda sukcesu to jedyna rzecz, która dobrze Ci wychodzi.

pasanger8
Użytkownik

Śmiechu warte – nie ma środków.Na pożyczenie MFW ,żeby pożyczyło Grecji NBP chciało dać lekką rączką 20mld Po tygodniu Strajku Generalnego-choćby włoskiego rządowi zmiękłaby rura ale daleko jeszcze do tego.
@gonzo111 twierdzenie ,że budżetówka (czyli np.: szkolnictwo ,służba zdrowia,policja) nie tworzą pieniędzy i dochodu to delikatnie mówiąc nieprawda.
Jakość tych usług może i dyskusyjna ale przekonanie ,że nie są potrzebne jest po prostu groźne.Bolszewicy tuż po zwycięstwie rewolucji nad caratem chcieli zlikwidować policję jako niepotrzebną.Potem wiadomo co było.

gonzo111
Użytkownik
gonzo111

pasanger8
Nie powiedziałem, że budżetówka nie jest potrzebna!

Jaki pieniądz tworzy budżetówka? Wszystkie instytucje budżetowe są po to by świadczyć usługi społeczeństwu. Żyją z moich (naszych) podatków i kredytów zaciągniętych przez państwo.

pasanger8
Użytkownik

@gonzo111 Ok.Ok. Szacuje się jednak ,że sporą część PKB wytwarza właśnie sfera budżetowa -umiemy dzięki niej czytać.Na uczelniach tworzy się tzw.:myśl techniczną itd.Efekt mnożnikowy też jest nie do pogardzenia-w końcu pracownicy mają pensje do wydania(albo i nie mają)

Szaman
Użytkownik
Szaman

“Pójdę na spacer do lasu jeśli Ty podasz choć jeden argument popierający twierdzenie, że pierdolę głupoty…. ”

proszę bardzo :

“- banki i korporacje to święte krowy nie do ruszenia ale te niosą tylko upodlenie i niewolę, nie rozwój społeczeństwa,”

niosą upodlenie i niewolę prawda ale święte krowy nie do ruszenia? Gówno prawda:P

każdy twór stworzony i zarządzany prze człowieka może być przez człowieka również zniszczony. na czym opierają swoją władze banki? Na kredycie
kto bierze kredyty ? MY
wniosek: to MY dajemy im tą władzę i MY możemy im ją odebrać NIE biorąc kredytów więcej! Czy zdajesz sobie sprawę ilu ludzi dziennie zaciąga kredyty i ilu jest zadłużonych? nie to radzę zajrzeć tutaj:

http://www.finanse.egospodarka.pl/63149,Zadluzenie-Polakow-w-I-2011,1,48,1.html

widzisz te liczby? ludzie skarżą się na polityków, na dziurę budżetową na to że się zadłużają a sami lepiej nie robią! sam znam chyba z 3 ludzi którzy wiążą koniec z końcem prze swoją głupotę bo zadłużyli się na takie głupstwa jak pierścionek dom czy samochód. naprawdę myślisz że jedynymi winnymi którzy pozwalają naszym dobrom wpadać w ręce bankierów są politycy ?
A teraz spójrz na te liczby jeszcze raz i pomyśl jakie rosną od tego odsetki… widzisz już ile pieniędzy wpada w łapy twojej świętej krowy z rąk nas zwykłych obywateli?

Oczywiście banki to potężne organizacje i nie łatwo je powstrzymać ale JEST to MOŻLIWE TU, TERAZ i to nawet bez wielkich rewolucji!

Wystarczy że ludzie zrozumieją tak jak z actą co jest na rzeczy i zaczną szukać alternatyw dla kredytu a ta twoja “święta krowa” od razu zacznie to odczuwać. i Być może tym jej nie powstrzymamy ale NA PEWNO będzie to pierwszy solidny krok

Proszę bardzo oto przynajmniej JEDEN dowód na to że mówisz pierdoły bo stwierdzenia że coś jest świętą krową której nie da się ruszyć to właśnie opowiadanie bzdur które sieje tylko szkodliwy fatalizm i nie niesie ze sobą NIC konstruktywnego.

Ale żeby nie było to drogi szaman pokaże ci kolejne dowody :P

“- praca w budżetówce, szara strefa lub emigracja to ostatnia deska ratunku by znaleźć pracę….niestety… budżetówka tworzy kolesiostwo, nepotyzm i korupcję,”

znów siejesz niepotrzebny fatalizm. KAŻDA rzecz ma dwie strony medalu. i rozpisał bym się więcej ale powyżej ktoś zrobił już to za mnie to też przytoczę:

“Ok.Ok. Szacuje się jednak ,że sporą część PKB wytwarza właśnie sfera budżetowa -umiemy dzięki niej czytać.Na uczelniach tworzy się tzw.:myśl techniczną itd.Efekt mnożnikowy też jest nie do pogardzenia-w końcu pracownicy mają pensje do wydania(albo i nie mają)”

Po prostu Gonzo: napisałem ci żę widzisz wszystko czarno i być może cza było by wyluzować bo pamiętaj że KAŻDY wpływa na naszą rzeczywistość. Piszesz tu? czytasz artykuły ? Po co to robisz ? Wiesz zazwyczaj ludzie odwiedzają takie serwisy z 3 powodów:
– chcą znaleźć poparcie dla tego co widzą i/ lub coś zmienić
– chcą się podzielić swoimi obserwacjami i/ lub coś przez to zmienić
– lub też dowiedzieć się w czym mogą pomóc ŻEBY coś zmienić.

Reszta to przeważnie opłaceni przez różne grupy des-informatorzy i tym podobni lub też fataliści których życie opiera się na narzekaniu wszędzie że już i tak nic nie ma sensu i w ogóle najlepiej się powiesić. Ci ostatni zwykle mają problemy osobiste i/ lub psychiczne które u nich to powodują. Nic dziwnego bo to o czym się tu pisze to nie są wesołe sprawy i człowiek który zabranie w takie rzeczy w niewłaściwym czasie gdy np jego osobiste życie również się wali (czy coś w ten deseń) rzeczywiście może popaść w takie stany. Dlatego też pytanie szczere do ciebie i tym podobnych :

chcesz coś zmienić ? jak tak to narzekaniem zmienisz tylko na gorsze bo sam się załamiesz a i innych przy okazji pociągnąć możesz!

ktoś cię opłaca? cóż może warto się zastanowić nad tym czy naprawdę stoisz po właściwej stronie:P

czujesz że nie widzisz wyjścia? WYLUZUJ nie jesteś alfą i omegą i nie stoisz sam przeciwko całemu światu ;)

na zakończenie podsumowanie:

Kolejna BZDURA! jesteś pan bogiem? więc nie wiesz pan co nas czeka. Nie jesteś pan też wszechwiedzący i nie ogarniasz wszystkiego no chyba że połączyliśmy się tu na wolnych mediach z zaświatami to zwracam honor XP tak jak pisałem wcześniej to że protesty przeciwko acta NIE odniosły zamierzonego sukcesu to nie znaczy że nie odniosły ŻADNEGO skutku >>>patrz mój komentarz powyżej>>

to tez miłego spaceru i pozdrawiam :)

ManiekII
Użytkownik
ManiekII

Tusk w niemocy zlikwidowania etatów w budżetówce zdecydował ich zagłodzić… Chciałbym żeby mi ktoś powiedział dlaczego płace w budżetówce mają być podnoszone wraz z inflacją i na jakiej podstawie są ustalane, bo coś mi się wydaje że ci sami ludzie decydują ile mają zarabiać a wszyscy płatnicy którzy ich utrzymują nie mają nic do powiedzenia. Ostatnio obiło mi się o uszy że mamy w armii samych generałów i pułkowników, ciekawe kto za nich będzie walczył, w telewizji polskiej wszyscy zarabiają tyle samo co w prywatnej ale jest ich dziesięć razy więcej! nie dziwota że trzeba zastraszyć telewidzów żeby płacili abonament. Można tak wymieniać bez końca…

Norbert
Użytkownik
Norbert

Ludzie ten cały system oparty na długu jest ZŁY i tu jest zło całego świata.
My wszyscy pracujemy dla bankierów. Oni za naszą kasę żyją w dostatku i jeszcze opłacają polityków i inne organizacje mające władze tak aby byli nie do ruszenia.
Chcecie przykładów ?
Poszukajcie na youtube.
Zobaczcie jak to działa:
EBC (Europejski bank centralny) pożycza np. dla jakiegoś kraju 100 000 000 Euro (to wcalw nie dużo) na 3% – pożyczający musi oddać 3 000 000 euro …
Oni mają tą kasę bez ruszenia palcem … i na co ją przeznaczają … poza pensjami i nowy furami, jachtami, luksusowe kurwy itp…..
No właśnie
opłacającą nią też polityków aby dalej zadłużali i pożyczali …..
i tak to się kręci.
Aby uciąć głowę hydrze trzeba jakoś ten system karteli bankowych rozpierniczyć ….

2-gie dno
I teraz najlepsze banki te są bankami komercyjnymi EBC to przede wszystkim Niemcy, Francja …..
Tą kasę dostają na tacy prywatni właściciele w tych krajach … i co robią wydają ja w dużej mierze w tym kraju w którym mieszkają ….
Czy pośrednio jest to drenaż kasy z państwa biedniejszego do bogatszego …..
Kraje które postawiły się temu systemowi są na czarnej liście (Białoruś i Islandia, Węgry które próbowały … ale odpuściły) ….

LUDZIE tego nie wiedzą …
poczytajcie o Argentynie co tam się działo na przestrzeni ostatnich 20 lat …..
Można się wydostać z tego bagna …. tylko trzeba mieć normalnych polityków ….
Ale u NAS cała góra ma już obiecane u banerów z EBC i FED ciepłe posadki na starość (zobaczcie co robi Buzek i inni poprzednicy i zarabia).
Każdy z nas uczciwie pracujących pracuje na ten cały burdel …..

Jeszcze lepszymi przekrętami jest windowanie cen żywności i dóbr naturalnych przez baksterów …. robią to naszą kasą – to jest kolejny szczyt bezczelności !!!!
Te ku … rwy nic nie wytwarzają ale potrafią tworzyć bańki spekulacyjne na wszystkim …..

Przykład …. w mikro skali proszę :
Idziesz do banku zostawiasz depozyt np. 10 000 pln – bank może w świetle prawa jakie obowiązuje udzielić kredytu z twojego depozytu w wysokości 100 000 (lewar 10 do 1) i tą kasę pożycza spekulant i kupuje tanio coś np. zborze, benzynę, miedź (cokolwiek co jest w ciągłej potrzebie) i potem ponieważ ty musisz to jeść/używać … itp kupujesz to drożej ….. (na górce) jak wykupisz całość cena spada i spekulant zwraca pożyczkę …. ze swoim zarobkiem.
Jest na czysto do przodu 100-500 % różnie zależy od towaru/rynku ….
ALE ZARABIA NA TOBIE I TO JESZCZE DZIĘKI TWOJEJ KASIE !!!!!!!!!!!!!!!!
TWOJEMU DEPOZYTOWI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

gonzo111
Użytkownik
gonzo111

Szaman….

… ja pójdę do lasu.

Ale Ty koniecznie musisz iść ze mną skoro wierzysz, że w systemie, który od dziecka kształtuję ludzi by zdobywali i gromadzili dobra materialne, więcej…uczy ludzi, że ich wartość jest uzależniona od stopnia posiadania ludzie zrezygnują z kredytów. Jesteś naiwny albo tak samo psychiczny jak myślisz, że ja jestem.

Niestety przykro mi, że zniżam się do Twojego poziomu ale czasem tak trzeba. Jeśli ktoś mnie ocenia i obraża …trudno muszę uczynić to samo. Jest tak z reguły, że łatki przyklejone innym wynikają ze strachu przed swoimi świrami. Tak się składa, że ja się miewam bardzo dobrze. Ty chyba troszkę gorzej sądząc po tonie wypowiedzi.

Jeszcze raz mi jasno i wyraźnie napisz i podaj rzeczowe argumenty….. co zmieniły protesty przeciwko ACTA? Oprócz tego, że grupki nastolatków i dzieci wyszły na ulice i pokrzyczały coś o ściąganiu pornoli i zwyzywały Donalda. No co się zmieniło pytam oprócz odroczenia sprawy?

Wbij to sobie do tej swojej małej główki, że ludzie mają głęboko w d…ie to co się dzieje w ich kraju dopóki maja co jeść, i nie dotyka ich to bezpośrednio (np wydłużenie wieku emerytalnego, niemożność ściągania filmów). Ludzie w tym kraju dokonali rzeczy fantastycznej…. wiesz jakiej? Radzą sobie mimo chorej i sprzedajnej władzy. I będą sobie radzić.

A Ty idź do lasu i oddaj się marzeniom o zmianach. :)

J-23
Użytkownik
J-23

Zauważę nieśmiało że mamy kryzys, jeśli więc byłaby podwyżka to wynikałaby z redukcji ilości pracowników, a tego chyba nie chcemy. Gdy była dobra sytuacja, to może akcja miałaby sens, ale w obecnej chwili nie ma.

zenekis
Gość
zenekis

To powiedzcie mi ile mieliście podwyżki w 2011r. co z nie budżetówki?

Bo ja miałem 28zł na rękę – w przysłowiowej budżetowce.

Szaman
Użytkownik
Szaman

Widzę że niema sensu z tobą dyskutować panie gonzo bo wszelkie argumenty które będą wykraczać po za twój pesymistyczny obraz świata będą w naturalny sposób ośmieszane jako naiwne i nierealne.. stara dobra taktyka… jak czegoś się boisz to to wyśmiej, co? XP Tylko kogo się pan boisz? Może tych co nie widzą bezsensu wszystkiego bo oni nie poprzestają na siedzeniu na dupie i mendzeniu a i rozwiewają wątpliwości i strach u innych:P

I ciekawe jaki masz pan w tym interes… co? ;P

Pozdrawiam