Brutalna napaść, kradzież auta, tragiczny wypadek i cenzura

Opublikowano: 18.07.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 277

OD ADMINISTRATORA WM: Nie byłem w stanie tej informacji potwierdzić ani zdementować. Wg wyszukiwarki Google jedyne źródło informacji to Dziennik-Polityczny.com. Ani śladu w wynikach Google linka do strony Policji. Z jednej strony wiadomość wyglądała jak fake news, z drugiej strony zrzut ekranu ze strony Policji wyglądał nadzwyczaj przekonująco. Dlatego poprosiłem mailowo Policji o potwierdzenie lub zdementowanie informacji, abyście wiedzieli czy to prawda czy fałsz. Oto wiadomość, jaką otrzymałem:

Szanowny Panie,
do zdarzenia opisywanego na tej stronie nigdy nie doszło, a całość jest spreparowaną fałszywą informacją.

z poważaniem
sierż, szt. Tomasz Markowski
Zespół Prasowy KWP w Olsztynie

Pomimo licznych akcji społecznościowych piętnujących prowadzenie auta po pijaku, nie brakuje ludzi bez honoru, którzy narażają życie innych. Niestety, należą do nich żołnierze armii USA w Polsce. Prokuratura stoi na stanowisku, że można mówić o bezmyślności, zadufaniu i skrajnej nieodpowiedzialności amerykańskich żołnierzy. Polacy są bezradni, bo umowa między Rządem Rzeczypospolitej a Rządem Stanów Zjednoczonych Ameryki o statusie sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych Ameryki na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zawiera zapis dotyczący odpowiedzialności prawnej amerykańskich żołnierzy – nasi sojusznicy nie podlegają podczas pobytu na terytorium RP prawu polskiemu.

Komisariat Policji w Piszu informuje: „W niedzielę, 14 lipca młody mieszkaniec Orzysza Marek M. padł ofiarą napaści ze strony stacjonujących w mieście amerykańskich żołnierzy sierżanta Jimmy Boggsa i kaprala Rafaela Munoza. Do ataku doszło przed barem „Dollar” przy ul. Rynek. Tego wieczora dwóch amerykańskich żołnierzy chwiejnym krokiem wyszło z baru, skatowało do nieprzytomności orzyszanina i zabrało mu forda focusa. Poszkodowany Marek M. był na tyle poważnie pobity, że zabrano go do szpitala. Będąc kompletnie pijanym, Boggs wsiadł z kolegą Munozem do forda focusa i w szaleńczym rajdzie potrącił 12-latka na przejściu dla pieszych na skrzyżowaniu ul. Ełckiej i Kanałowej. Obaj sprawcy uciekli z miejsca wypadku, pozostawiając 12-letniego Dawida S. bez pomocy. Dziecko jest w stanie ciężkim, ma liczne obrażenia głowy. Sprawa trafiła do prokuratury.”

Jak zaznaczają funkcjonariusze, amerykańscy żołnierze ukrywają się na terenie jednostki wojskowej. Dowódca Batalionowej Grupy Bojowej NATO podpułkownik Mark O’Neill odmówił wydania żołnierzy w ręce policji, powołując się na to, że nie podlegają oni polskiej jurysdykcji.

Jak nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, przed rozpoczęciem służby wojskowej w armii USA, sierżant Jimmy Boggs sięgał po narkotyki i miał problemy z zaburzeniami psychicznymi.

Ostrzeżenie o niebezpieczeństwie zagrażającym życiu lub zdrowiu ludzkiemu zostało usunięte z portalu Policji pod naciskiem ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher.

Na podstawie: Pisz.Policja.gov.pl
Źródło: Dziennik-Polityczny.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 7, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Dawid
Użytkownik
Dawid

..urwys… Chyba tylko ludzie z tej miejscowości mogą coś “razem” z tym zrobić. Jak będą siedzieć na dup… to znowu kolejna sprawa zostanie zamieciona pod dywan.

rici
Użytkownik
rici

Mysle ze jest sposob, jezeli nie podlegaja prawu polskiemu, to musza podlegac prawu miedzynarodowemu, i amerykanskiemu. Poszkodowani niech wystapia z powodztwa prywatnego w USA, przeciwko armi USA, o milionowe odszkodowania, jak rowniez niech wystapia do Europejskiego Trybunalu Sprawiedliwosci. Wiem ze bedzie to troche trwalo, ale moze nawet krocej niz w Polsce. Jak nie mozna tak to mozna sprobowac inaczej, zawsze znajdzie sie jakis sposob na okupanta.

Cosmo
Użytkownik

@rici z tego co wiem (a wiem niewiele), to aby złożyć pozew w europejskiej trybunale sprawiedliwości, to trzeba wyczerpać całą prawną drogę w swoim kraju. Nawet jeśli żołnierze USA nie podlegają polskiemu prawodawstwu, to trzeba to jasno wykazać, prawdopodobnie również na drodze sądowej. Czas to jedno, natomiast koszty to zupełnie inna, zdecydowanie bardziej istotna sprawa i to już na poziomie krajowym nie wspominając wszelakich międzynarodowych trybunałów, które (artykuły dostępne na WM) USA ma w d…. Co do powództwa cywilnego w USA, to Podejrzewam że z rozkoszą podjęła by się tego nie jedna taktejsza kancelaria, z tym, że koszty były by zdecydowanie wyższe niż przy Trybunale Sprawiedliwości. Nawet jeśli jest to FN, to historie takie miały i mieć będą miejsce w każdym kraju, gdzie stacjonują okupanci USA.

nazizm to ideologia lewicowa
Użytkownik
nazizm to ideologia lewicowa

w usa z powodu braku normalnych rektutow, przyjmuja juz nawet patologie z ulicy. nasi “obroncy” zadadza nam wieksze straty, niz demonizowna rosja. i to jeszcze za nasze pieniadze. dziekujemy ci kaczopisie. https://www.defence24.pl/armia-usa-liberalizuje-kryteria-werbunku

martino2008
Użytkownik
martino2008

@Cosmo widzę ,że się więcej orientujesz ode mnie, więc spytam.
Jak to działa w drugą stronę. Kiedy np. po łbie dostaną soldziery.

Cosmo
Użytkownik

To że jest to FN było wysoce prawdopodobne, nie tyle przez to, że informacja ta została opublikowana na nieznanym portalu i nigdzie poza nim ale myślę, że jest wysoce prawdopodobne, że Policja (a zatem wszelkie komendy policji dysponujące strojami www) dostała wytyczne z ministerstwa aby w razie takich zdarzeń nie obnosić się z tym oficjalnie bez pozwolenia z góry (czyli w momencie kiedy sprawą zainteresuje się zbyt wiele osób i nie będzie dało się jej zawczasu wyciszyć). Co do karania żołnierzy USA, to jedyną instytucją jest armia USA. Wojska USA w Polsce są święte! Gdyby ta informacja okazała się prawdziwa, to w krótkim czasie ci żołnierze zostali by zrotowani do USA gdzie najprawdopodobniej zostaliby dyscyplinarnie wydaleni z armii. Wątpię aby podjęto dalsze kroki. Może dopiero przy przestępstwach większego kalibru jak gwałt czy zabójstwo. W najlepszym dla żołnierza przypadku, zostanie on wysłany do pełnienia służby w jednostce liniowej w Afganistanie, Iraku czy innym”wyzwolonym” kraju niosąc dalej demokrację ucisnionemu narodowi na stanowisku w plutonie saperów jako kierowca Husky’ego.