Bruksela chce przeciwdziałać dumpingowi socjalnemu

Opublikowano: 13.03.2016 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 649

Komisja Europejska planuje wprowadzenie rozwiązań, które ograniczą dumping socjalny polegający na wykorzystywaniu taniej siły roboczej. Chodzi o te same minimalne stawki dla pracowników delegowanych.

Według wstępnych planów Komisji Europejskiej, pracownicy oddelegowani do realizacji swoich zadań do innego kraju, po dwóch latach wchodzili w system płac w państwie w którym przebywają. Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie dumpingu socjalnego i płacowego, który obecnie narusza założenia sprawiedliwego europejskiego rynku pracy. Najczęściej polega on na oferowaniu niskich stawek dla pracowników z Europy Wschodniej, którzy zarabiają dużo mniejsze pieniądze na tym samym stanowisku, co zatrudnieni obywatele z Europy Zachodniej. Dodatkowo delegowanym robotnikom płacono by premie wypoczynkowe i zwrot kosztów podróży.

W ubiegły weekend holenderski dziennik „Volksrant” ujawnił, że przez wiele lat w tamtejszych stoczniach wykorzystywano rumuńskich pracowników, którzy otrzymywali stawki znacząco mniejsze od tamtejszej płacy minimalnej. Cały proceder istniał dzięki skomplikowanej sieci kooperacji z agencjami zatrudnienia.

Na podstawie: polskieradio.pl, dutchnews.nl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. GojjAnonim 13.03.2016 14:00

    Dla znających nie co język niemiecki
    https://www.youtube.com/watch?v=Zxod2L6zUqU

    Volker Preis niemiecki komik.W czasie występu krytykuje z humorem wyzysk kapitalistyczny i zadaje poważne pytanie politykom ,”Jak przeżyć przy zarobku 8 euro na godzinę.
    Tak panowie. Wynagrodzenie poniżej 25-30 zł na godz to bieda na zachodzie.

    NA CO NIEMCY SPROWADZAJĄ SOBIE MILION UNTERMENCHEN?
    Liczą na tanią siłę roboczą (1 euro job,mini lohn) i że populacja im wzrośnie (TO PEWNE)
    Niemcy słyną z tego że lubią …”zwei fliegen mit einer klappe schlagen”.
    Lecz tym razem…

    Dwie muszki na nosie mu siadły
    Niemiec wziął zamach zajadły
    TRZASK!
    Bzzzzzz.zzzzz
    Jedna muszka uleciała
    a druga przywarła do ciała.

  2. Komzar 13.03.2016 18:31

    Trzeba od tego zacząć, że stawki w UE powinny być zrównane w momencie wejścia do niej. To co robią teraz to tak zwana musztarda po obiedzie.

  3. Rozbi 13.03.2016 21:38

    Komzar – poczytaj co się stało po połączeniu NRD i RFN i zrównaniu kursu Marki.
    Praktycznie wszystkie NRDowskie firmy upadły bo ich towary nie były konkurencyjne w stosunku do RFNowski a kosztowały tyle samo – fabryki i zakłady upadały a ludzie masowo uciekali na zachód. Nastąpił swoisty Exodus i masowe przejęcie fabryk przez niemieckie wielkie koncerny – gospodarka NRD nie wytrzymała konkurencji po takim “wyrównaniu” – Cała republika niemiecka wpompowała już przez ostatnie 25 lat – pewnie setki miliardow, jeśli nie bilion Euro aby wyrównać szanse i odbudować komunistyczną republikę do standardów zachodnij – a dalej różnica jest widoczna gołym okiem.
    Chcesz zrównać stawki? Spodziewaj się podobnego efektu.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.