Broń mikrofalowa użyta przez Chiny w Himalajach?

Opublikowano: 20.11.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2574

Chiny użyły w sierpniu broni mikrofalowej aby razić indyjskich żołnierzy, co zmusiło ich do opuszczenia posterunków. Strona indyjska zaprzecza tym rewelacjom określając je jako bezpodstawne.

„Tajna broń”, w której komentatorzy dopatrują się ujawnionego emitera milimetrowych fal radiowych Poly WB-1, po raz pierwszy zaprezentowanego na salonie lotniczym w Zuhai w 2014 roku, miała zamienić himalajskie szczyty w „kuchenkę mikrofalową”. Emiter jest jakoby zdolny do oddziaływania na odległości do niemal kilometra i zdaniem Jin Canronga powodował u żołnierzy indyjskich złe samopoczucie i wymioty.

Oddziaływanie broni mikrofalowej na człowieka jest też często porównywane do uczucia jakie się ma dotykając rozgrzanej żarówki, a faktycznie broń ta działa na zasadzie podgrzewania wody w ludzkim organizmie.

Do całego zdarzenia miało dojść w sierpniu, a zatem zaledwie tygodnie po czerwcowej bitwie między żołnierzami obydwu państw, na gołe pięści i broń białą. W starciach tych zginęło 20 żołnierzy indyjskich i nieznana liczba chińskich (ChRL nie podała swoich strat).

W obliczu zakazu strzelania na mocy starego porozumienia, chińskie siły rzekomo zwróciły się do swojej tajnej broni podczas walki w Himalajach. Broń ogrzewa cząsteczki wody w taki sam sposób, jak urządzenie kuchenne, powodując coraz większy ból ofiary na odległość do 0,6 mili, donosi „The Times”. Celem broni nie jest wyrządzenie trwałej szkody, chociaż pojawiły się obawy, czy może uszkodzić oczy lub mieć rakotwórczy wpływ.

Jin posunął się nawet do tego, że pochwalił siły chińskie za „piękne” wykonanie zadania, które oczyściło teren z indyjskiego wojska bez naruszania zakazu strzelania wzdłuż spornej linii kontroli (LAC).

Według „The Times”, broń miała zostać rozmieszczona pod koniec sierpnia, kilka tygodni po wspomnianej bijatyce żołnierzy obu nuklearnych mocarstw.

Chociaż Stany Zjednoczone opracowały również broń typu mikrofalowego, rzekome użycie jej przez Chiny może być pierwszym na świecie przeciwko wrogim żołnierzom. Przewidziano ją również do wykorzystania w kontrolowaniu tłumu. Amerykański odpowiednik „promienia ciepła”, Active Denial System, został ujawniony w 2007 r. i wysłany do Afganistanu, ale najwyraźniej nigdy nie został użyty przeciwko wrogim żołnierzom. Pentagon reklamował go jako „pierwszy nieśmiercionośny, ukierunkowany system przeciwpiechotny o rozszerzonym zasięgu większym niż obecna broń nieśmiercionośna”.

Jin powiedział, że broń mikrofalowa została użyta po tym, jak Indie wykorzystały żołnierzy tybetańskich, znanych z wyszkolenia w górzystym terenie, do zajęcia dwóch szczytów wzgórz 29 sierpnia tego roku. W następstwie tego posunięcia miejscowi dowódcy chińskiej armii byli pod „ogromną presją”, by odzyskać teren.

„Asia Times” skontaktowała się z Ministerstwem Spraw Zagranicznych Indii w celu skomentowania domniemanego incydentu mikrofalowego, a rzecznik powiedział tylko: „Te doniesienia nie są prawdziwe… są całkowicie bezpodstawne”.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Na podstawie: „The Daily Mail”, „The London Times”, „The Sun”
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Radek 20.11.2020 17:58

    Broń mikrofalowa była stosowana przez USA w Syrii chyba. Rosjanie mają broń mikrofalową potrafiącą zestrzelić rakietę z odległości 15km. Można poczytać o tym rodzaju broni.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.