„Breitbart News” wzywa do walki z ruchem bojkotu Izraela

Opublikowano: 05.01.2017 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 458

Szef jerozolimskiego biura portalu “Breitbart News”, uznawanego za główny organ medialny zjawiska zwanego amerykańską „alterprawicą”, podczas konferencji organizowanej w Knesecie przez ortodoksyjnych Żydów wzywał do wzmożenia walki z ruchem bojkotu Izraela.

Aaron Klein uczestniczył w konferencji zorganizowanej przez izraelskich parlamentarzystów związanych ze środowiskami ortodoksyjnych Żydów. Spotkanie w Knesecie było poświęcone przede wszystkim ostatniej rezolucji Organizacji Narodów Zjednoczonych dotyczącej nielegalnych żydowskich osiedli na terytoriach palestyńskich, a także działalności ruchu bojkotu Izraela. Szef jerozolimskiego biura Breitbart News i dziennikarz śledczy portalu powiedział, iż dokument przyjęty przez ONZ tuż przed świętami Bożego Narodzenia jest „bezprecedensowym napadem”, którego celem jest wsparcie „antysemickiego, rasistowskiego ruchu apartheidu” polegającego na bojkotowaniu produktów wytwarzanych przez przedsiębiorstwa związane ze środowiskami nielegalnych żydowskich osadników.

Dziennikarz “Breitbart News” uważa, iż w związku z działaniami ruchu bojkotu Izraela to państwo musi przygotować na nie odpowiednią odpowiedź. Klein podkreślił, że Izrael rozpoczął szereg inicjatyw na małą skalę, ale powinny one zostać zintensyfikowane, szczególnie w mediach społecznościowych. Zauważył on jednocześnie, że Izraelczycy już w ubiegłym miesiącu odmówili prawa wjazdu do kraju jednemu z liderów wspomnianego ruchu. To jednak zdaniem reportera “Breitbart News” jedynie kropla w morzu potrzeb.

Klein zauważył, iż Izrael może w tej kwestii liczyć na wsparcie amerykańskiego prezydenta-elekta Donalda Trumpa, który nie zamierza wspierać działalności ruchu bojkotu Izraela. Dodał on, że Izraelczycy powinni uczyć się w tej kwestii od kampanii medialnej Trumpa przed amerykańskimi wyborami prezydenckimi.

“Breitbart News” to portal internetowy będący jednym z symboli skutecznej walki Trumpa o amerykańską prezydenturę, stąd zaliczany jest do nurtu tzw. „alterprawicy”. Powstał on w 2007 r. a jego założyciel Andrew Breitbart podczas wizyty w Izraelu ogłosił, że jego celem jest stworzenie „prowolnościowej i proizraelskiej” platformy internetowej.

Na podstawie: breitbart.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. MB 05.01.2017 10:27

    Znowu przykład podszywania się pod kogoś kim się nie jest – ortodoksyjni żydzi bojkotują Izrael od momentu jego powstania.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.