Brazylia zezwoliła na uprawę pszenicy GMO

Opublikowano: 13.03.2023 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1428

Rząd Brazylii zatwierdził uprawę genetycznie zmodyfikowanej (GMO) pszenicy, co czyni go drugim po Argentynie krajem Ameryki Południowej, który to zrobił.

Zgoda została wydana przez brazylijską Krajową Komisję Techniczną ds. Bezpieczeństwa Biologicznego (CTNBio) w odpowiedzi na wniosek złożony przez firmę zajmującą się genetyką roślin Tropical Melhoramento e Genetica (TMG). TMG z siedzibą w brazylijskim stanie Mato Grosso jest partnerem argentyńskiej firmy Bioceres, która opracowała zatwierdzony szczep pszenicy HB4.

TMG zauważył, że aprobata Brazylii dała zielone światło dla komercyjnej uprawy szczepu pszenicy HB4 GM w kraju portugalskojęzycznym. Bioceres zwrócił uwagę, że zatwierdzenie przez CTNBio szczepu pszenicy HB4 GM otworzyło rynek brazylijski na tę technologię.

Brazylia sadzi pszenicę na ok. trzech milionach hektarów (741 316 akrów), głównie w południowych stanach, takich jak Rio Grande do Sul i Parana. Rolnicy w tych stanach mogą być zainteresowani pszenicą odporną na suszę, ponieważ uprawy takie jak kukurydza i soja uprawiane na południu Brazylii doświadczyły niedoboru wody.

Jednak zatwierdzenie dotyczy tylko uprawy tej odmiany, a nie konsumpcji krajowej. Inne kraje, takie jak Stany Zjednoczone, Kolumbia, Nowa Zelandia, Australia, RPA i Nigeria, dopuściły HB4 do spożycia przez ludzi i zwierzęta. HB4 jest dopuszczony do stosowania wyłącznie w paszach dla zwierząt w Indonezji.

Na podstawie: Agweb.com, Efeedlink.com, Investors.Biocerescrops.com
Źródło zagraniczne: NaturalNews.com
Źródło: PrisonPlanet.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.