Brazylia kupi tanio olej napędowy z Rosji

Opublikowano: 13.07.2022 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1332

Brazylia porozumiała się z Rosją na temat zakupu taniego rosyjskiego oleju napędowego. Brazylijskie władze uznały za jeden ze swoich najważniejszych celów dostarczenie taniego surowca sektorowi rolniczemu oraz kierowcom. Jednocześnie Brazylia nie zważa na zachodnie sankcje, nazywając Rosję i Białoruś wiarygodnymi partnerami handlowymi.

Według agencji Reuters nie wiadomo dokładnie, jak przebiegały brazylijsko-rosyjskie negocjacje. Anonimowe źródła twierdzą, że rząd w Brasilii zorganizował co najmniej dwa spotkania między rosyjskimi eksporterami a brazylijskimi dystrybutorami paliw.

Najważniejszym elementem negocjacji było zapewnienie brazylijskich firm o braku konsekwencji za zakup rosyjskiego surowca. Chodzi oczywiście o ewentualne problemy związane z międzynarodowymi sankcjami, nałożonymi na Rosję w związku z jej inwazją na Ukrainę.

Doniesienia na temat osiągnięcia porozumienia z Rosją potwierdził brazylijski minister spraw zagranicznych Carlos Franca. Dodał, że jego kraj zamierza kupić oleju napędowego „ile się da”, aby w ten sposób dostęp do taniego surowca miały branża rolnicza oraz kierowcy samochodów.

Według Franci, Rosja jest strategicznym partnerem Brazylii. Oba państwa należą bowiem do porozumienia BRICS, czyli alternatywnego wobec państw zachodnich bloku skupiającego Brazylię, Rosję, Indie, Chińską Republikę Ludową i Republikę Południowej Afryki. Rosja i Brazylia są zaś wiarygodnymi dostawcami różnego rodzaju produktów.

Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro mówi z kolei o pierwszych dostawach, które miałyby mieć miejsce w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. Dzięki nim na stacjach benzynowych ma pojawić się tańsze paliwo.

Na podstawie: Reuters.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. AlbertW41 14.07.2022 07:06

    Dziwne dlaczego nie kupuja w sasiedniej Wenezueli, powinno byc taniej i szybciej. Chyba sankcje przeciw Wenezueli sa duzo bardziej drastyczne ktorych nikomu nie wolno lamac.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.