Braun dołącza do koalicji Ruchu Narodowego i Partii Wolność

Opublikowano: 06.01.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2677

Czy jest szansa na to, że w obecnym wyborczym roku, powstanie prawicowa koalicja, która zaproponuje Polakom propolski program? Kilka tygodni temu dowiedzieliśmy się, że doszło do porozumienia pomiędzy Ruchem Narodowym i Partią Wolność. Dziś do duetu tego dołączył Grzegorz Braun ze swoimi sympatykami.

Braun wczoraj poinformował, że jego ugrupowanie „Pobudka” dołącza do narodowców i wolnościowców. Celem koalicji jest – na razie – wspólny start w wyborach do unijnego parlamentu. Reżyser dokumentalista, były kandydat na prezydenta RP, powiedział o tym w wywiadzie dla serwisu Media Narodowe.

Przypomnijmy, że na początku grudnia Ruch Narodowy i Partia Wolność poinformowały, że wystawią wspólną listę w wyborach do PE. Wyraziły jednocześnie gotowość do rozmów z innymi ugrupowaniami sceptycznie nastawionymi do uniofilskiego kierunku polityki, od lat uprawianego przez rodzime elity. Wówczas to wydano oświadczenie, w którym napisano m.in.: „Nasza koalicja odpowiada na apele o zjednoczenie sił antyunijnych i jest otwarta na innych partnerów. Chcemy współpracy ze środowiskami o zbliżonych do nas poglądach na Unię Europejską i niepodległość Rzeczypospolitej. Naszym celem jest bezkompromisowa obrona naszej Ojczyzny przed brukselskim centralizmem, lewicowymi tendencjami wspieranymi przez UE, zagranicznymi naciskami oraz reprezentowanie polskiego interesu narodowego na forum Parlamentu Europejskiego.

Grzegorz Braun, który jest już teraz częścią tej koalicji, informuje na “Twitterze”: „Bądźmy realistami. Nas świadomych jest za mało żebyśmy mieli sobie fundować luksus wzajemnej izolacji. Nie osiągniemy strategicznych celów w pojedynkę. (…) Jeszcze kilka lat temu ktoś mógł się łudzić co do wprowadzania dobrych zmian. Na szczęście wśród patriotów tych łudzących się jest coraz mniej. Wiosna to pokaże”. Odnośnie oblicza rodzącego się porozumienia Braun zauważa: „Koalicji nie nazywałbym antyunijną czy eurosceptyczną. Jest to jedyna koalicja propolska”.

Autorstwo: S
Źródło: ProKapitalizm.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

14 komentarzy

 1. Perun 06.01.2019 17:07

  Pomimo,mam nadzieję,że nie pozornego światełka w tunelu, polegającego na konsolidacji ruchów narodowych, zalecałbym w przypadku p. Brauna i jemu podobnych włączenie potrójnych świateł ostrzegawczych.
  Inteligencja pana Brauna,jego znajomość historii i obecnych realiów, nie pozostawia najmniejszych wątpliwości,że postawa ideowa przez niego reprezentowana jest w pełni świadoma, to nie o tym przypadku mówił Pietrzak ,że “gdybym nie wiedział,że to głupota to, pomyślałbym, że prowokacja”. To pełna prowokacja.
  Co chce zafundować nam pan Braun, jego Pobudka i Konfederacja Gietrzwałdzka?
  Zacznijmy od Pobudki, hasłem organizacji jest : KOŚCIÓŁ–SZKOŁA–STRZELNICA–MENNICA, w tej właśnie kolejności, nie czepiam się w przypadku organizacji judeochrześcijańskiej, katolickiej, obecności kościoła w haśle ale już od początku dają do zrozumienia hierarchię wartości, dają jasny sygnał powrotu do (nomen-omen) najczarniejszych obyczajów czasów kontrreformacji i wychowania jezuickiego, do czasu początku końca I Rzeczypospolitej, pachnie Piotrem Skargą i ks. Lutosławskim. Drugą pozycją hasła jest SZKOŁA i bardzo dobrze i ze wszech miar mądrze! Tylko jaka ta szkoła w zamysłach Brauna i Pobudki ma być? Odpowiedź znajdziemy na pierwszych stronach Pobudki – https://www.pobudka.org/o-nas/ :

  “W obszarze SZKOŁY naszym podstawowym celem jest ochrona polskich dzieci i młodzieży przed dezinformacją i deprawacją – przede wszystkim poprzez tworzenie nowych i wspieranie istniejących szkół katolickich.(…) Jest to system z istoty swej przeciwny polskiej tradycji narodowej i Tradycji katolickiej.”

  Nie trzeba dużo się rozwodzić, wystarczy popatrzeć na gramatykę: tradycja narodowa to tylko tradycja, natomiast katolicka to już Tradycja.
  Z jaką to dezinformacją i deprawacją chce walczyć Braun w duchu katolickim? Z historyczną? Zapewne. Ale nie łudźmy się, z kossinizmem walczył nie będzie bo ten idealnie wpisuje się w katolickie postrzeganie historii,natomiast spokojnie możemy liczyć na edukację w tym duchu:

  ” Wszytki prawa wasze i sejmy wasze na to naprzód obracajcie, aby chwała Boża katolicka była obroniona i rozmnożona.”
  „Pierwej Kościoła i dusz ludzkich bronić aniźli ojczyzny. Pierwej o chwałę Bożą zastawić się niźli o cześć świecką. Pierwej wiecznej ojczyzny nabywać niż doczesnej”

  Braun deklaruje się jako „Polak cywilizacji łacińskiej” a całą resztę klasyfikuje jako ludożerców (dosłownie!)

  https://www.youtube.com/watch?v=MbH4-zEd9Zg&t=1401s

  W Akcie Konfederacji Gietrzwałdzkiej możemy znaleźć rozwinięcie tego nieco enigmatycznego pojęcia:

  „My, niżej podpisani, deklarujący przynależność do Narodu
  Polskiego Cywilizacji Łacińskiej* – przywiązani do wolności
  i poczuwający się do obowiązków wynikających z przyjęcia katolickich zasad leżących u podstaw tej cywilizacji – niniejszym
  zgodnie wyrażamy szczerą wolę poddania naszego życia prywatnego i publicznego panowaniu Chrystusa Króla Polski oraz
  opiece Jego Najświętszej Matki, Królowej Korony Polskiej. Przy czym Ich władzę nad sobą pojmujemy całkowicie realnie,
  bynajmniej nie tylko symbolicznie. „

  Co prawda niżej znajdziemy odnośnik:

  „ *Co uściślamy, gdyż ogólnikowe określenia: „Polacy” i „naród polski” straciły dawną ostrość,
  a wszak nie chcemy by nasz dobrowolny akt ktokolwiek uznał za uzurpację czy próbę narzucenia
  naszych zasad innym mieniącym się Polakami, a nieuznającym pryncypiów cywilizacji łacińskiej.”

  ale jak traktować go poważnie w kontekście deklaracji pobudkowych skoro Braun jest twarzą i Pobudki i Konfederacji a jego uczestnictwo w koalicji jest działaniem stricte politycznym i jako takie ma jeden nadrzędny cel: uzyskanie władzy a przez nią bezpośredniego wpływu na ustrój państwa?
  Działacze narodowo-katoliccy z wielką determinacją narzekający (i słusznie!) na polityczne czy wręcz państwowotwórcze działania UE zapominają czym jest Watykan a Watykan to państwo! Państwo ze swoimi służbami, finansami i INTERESAMI! Komu więc będzie służyć Pobudka, Konfederacja i Braun po dojściu do władzy?
  Watykan dał nie jeden przykład polityki antypolskiej, właściwie całe, ostatnie tysiąc lat to wieczne wkładanie kija w polskie szprychy przez urzędników KK, czy więc nazywanie się narodowcami przez podobne ugrupowania nie jest fenomenalnym przykładem dysocjacji osobowościowej jej działaczy?
  Udział Brauna w koalicji oraz konsolidację środowisk narodowościowych i wolnościowych oceniam jednak bardzo pozytywnie i nie chciałbym aby mój wpis został potraktowany jak próba rozbicia, bo tym z całą pewnością nie jest!
  Panie Braun!
  We wczorajszym swoim wywiadzie nazwałeś Pan mnie i mi podobnych: „jakimś tam plemiennym totemistą” i „ludożercą” z którym musisz Pan połączyć siły ale z „obrzydzeniem”

  https://www.youtube.com/watch?v=MbH4-zEd9Zg&t=1401s

  (ok. 3;7 i 8 minuty)

  Muszę Panu oświadczyć,że mimo mojego obrzydzenia, ale bez inwektyw, będę popierał i głosował na koalicję, bo ja też jestem, jak pan to nazwał polono-entuzjastą chociaż zupełnie inaczej tę polskość widzę. Życzę zwycięstwa z całego serca! Ale na łapy będę patrzył wyjątkowo wnikliwie.

 2. ven0m 06.01.2019 19:28

  O zaczyna się! Nowa nagonka na koalicję prawicową zanim ta nawet powstała. Widziałem, że stronnictwa lewackie, proruskie i proniemieckie szybko zaczną akcję uderzającą w zręby nowej partii o znamionach propolskich. Szkoda gadać 🙁 Polska odkąd jest Polską jest KATOLICKA (i nic tego nie zmieni, bo nie ma już Lechii tylko jest Katolicka Polska) jak Wam się to nie podoba to możecie wyjechać tam gdzie panują bardziej przychylne warunku dla Waszej egzystencji np. do francji, wielkiej brytani, może hiszpanii, niemiec, albo turcji – tam będziecie mogli sobie peruna, strzybóga czy swaróga wytatuować nawet na czole i zapewne znajdziecie poklask zwłaszcza bractwa muzułmańskiego, tu raczej nie macie na to szans. I tak … wolę szariat katolicki niż szariat lewacki, kosmiczny, scjentologiczny, postępowy, astrologiczny czy ciapacki.

 3. Cosmo 06.01.2019 21:07

  Cóż, tak się składa, że dorobek intelektualny Brauna, przewyższa wielokroć dorobek pozostałych liderów Narodowców nie wspominając o reszcie naszych “elit”. Tu przynajmniej na podstawie wielu książek, filmów, felietonów czy odczytów/pogadanek, każdy może wyrobić sobie zdanie i to solidne (chociaż oczywiście subiektywne jak każdy z nas) światopogląd Brauna. To akurat osoba, która KK traktuje poważnie a nie jak te pajace po ’89, które chodziły do kościoła no bo tak wypadało skoro mienili się katolikami albo wpinały sobie Matkę Boską w klapę. Mnie też się nie podoba kilka rzeczy takich jakimi widzi je Braun, ale mając do wyboru jego i przykładowo Schetynę, Tuska, Kaczyńskiego no i Morawieckiego jako Premiera to kogo wybieracie? Oczywiści napiszecie, że po owocach ich poznamy (a wszystkich poza Braunem już po tych owocach mieliśmy okazję poznać) ale nadal pytam – kogo byście wybrali? Ja Brauna po raz pierwszy zobaczyłem w debacie prezydenckiej i po numerze z obrazem Chrystusa pomyślałem sobie zapewne to co 80% oglądających – co to za nawiedzony czubek. Ale oglądałem do końca i to co ujęło mnie i spowodowało, że zainteresowałem się jego osobą to język jakim operuje a raczej sposób. Jest on polonistą z wykształcenia ale sposób w jaki się wysławia naprawdę mnie ujął a późniejsze nagrania na YT, tylko mnie w tym utwierdziły a nawet przekonały mnie do poglądów tego człowieka. Tak jak napisałem, wcześniej, wiele może się nie podobać a zdecydowanej większości to w jaki sposób traktuje KK, ale przez ostatnie lata widząc co dzieje się w Europie Zachodniej czy w ogóle na tzw. Zachodzie, to pomimo iż uważam się za ateistę, to życzę sobie aby KK był w Polsce silny bo KK to nasza kultura i niech mi tu nikt nie pisze, że jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Homoseksualizm i pedofilia? Piszcie do Archidiecezji skargi, wnioski, zażalenia na podejrzanych księży, a może wreszcie się coś zmieni a jak nie to pozywajcie do sądu zamiast mówić “nie moja sprawa, nie dotyczy mnie, mojego syna przecież nie macał”. Albo wybieramy KK (nawet w jego najbardziej tradycyjnej, rygorystycznej wersji z całkowitym zakazem aborcji) albo mamy bezideową papkę i ostateczny upadek państwa i w konsekwencji narodu, jak dzieje się to właśnie na “upragnionym” zachodzie. Plus dla Peruna za to, że zadął sobie trud pobieżnego zlustrowania Brauna, co uważam daje mu prawo do jakiejkolwiek krytyki, bo zdecydowana większość ludzi staje się specjalistami we wszystkim po przeczytaniu (to rzadko) lub obejrzeniu kilku filmików na YT.

 4. Aida 06.01.2019 21:37

  To ma być doraźna koalicja na potrzeby wyborów do PE, nie da się raczej połączyć programów tych wszystkich ludzi, tak żeby każdy był zadowolony.

  “Nasza koalicja odpowiada na apele o zjednoczenie sił antyunijnych i jest otwarta na innych partnerów. Chcemy współpracy ze środowiskami o zbliżonych do nas poglądach na Unię Europejską i niepodległość Rzeczypospolitej. Naszym celem jest bezkompromisowa obrona naszej Ojczyzny przed brukselskim centralizmem, lewicowymi tendencjami wspieranymi przez UE, zagranicznymi naciskami oraz reprezentowanie polskiego interesu narodowego na forum Parlamentu Europejskiego. Zapraszamy wszystkich zwolenników naszych idei do włączenia się we wspólną batalię, która czeka nas wiosną 2019 roku” – napisali we wspólnym oświadczeniu przedstawiciele obu sił politycznych.”

 5. Abaddon 06.01.2019 22:54

  Jako deista z poglądami, które wielu uznałoby (naiwnie) za satanizm muszę zgodzić się z Perunem. To jest jak leczenie dżumy cholerą. Wszystko po kolei. Najpierw pozbądźmy się tych, którzy chcą zniszczyć nam i naszym rodzinom życie, pozbawić wolności i spokoju, a potem zróbmy porządek z tymi, którzy narzucają nam obce zasady i zaglądają do sypialni. Czas wywalczyć sobie wolność ciała, ducha i umysłu, oraz ekonomiczną, którą wszystkie obecne opcje polityczno-religijne nam odbierają pod różnymi pretekstami. Wróg mojego większego wroga będzie (chwilowo) mi przyjacielem.

 6. Cosmo 07.01.2019 08:43

  @Abaddon Czyli pozbądźmy się wszystkich, którzy myślą inaczej niż ja? Kolejne utopijne podejście do świata. Jedni źli,drudzy jeszcze gorsi. Przy pomocy kogo w takim razie mamy pozbyć się tych trutni i pasożytów? Tylko proszę mi tu nie pisać o jakiejś pracy u podstaw, uwolnieniu się z krępujących więzów i tego podobnych dyrdymalach.

 7. Fenix 07.01.2019 08:49

  @Abaddon”Czas wywalczyć sobie wolność ciała, ducha i umysłu, oraz ekonomiczną, którą wszystkie obecne opcje polityczno-religijne nam odbierają pod różnymi pretekstami.” Kapitulacja jest wolnością . Podjęcie walki, tworzy przeciwników, wyłania zwycięzcę , ofiary zniewala . Wolność nie zniewala ,wygrywa każdy 0:0 . Zwycięża każdy , nie podejmując walki. Być władnym, Być wolnym ,władzę dzielę z każdy . Byciem określam życie .
  Władny Ja , wolny Ja , władzę dzielę z każdym Ja. Prawdą Ja, żyję. Wybieram siebie !
  Nie żyję twoją , wyborem ciebie,to zawsze zawiedzie.

 8. andrzej86 07.01.2019 09:45

  Myślę ,że to dobry ruch ponieważ sami nie mają szans wejść . Razem jednak te szanse się zwiększają więc będą mogli się kłucić jak już wejdą .

 9. Husar 07.01.2019 10:36

  venOm
  “Widziałem, że stronnictwa lewackie, proruskie i proniemieckie szybko zaczną akcję uderzającą w zręby nowej partii o znamionach propolskich.”

  Nomen Omen to będąc pod wpływem katolickim jesteś proniemiecki i porlewacki.
  Dlaczego? Dlatego, że od ponad tysiąca lat instytucja zwana kościołem katolickim próbuje wraz z Niemcami, żydami zawładnąć nad Słowianami i ziemiami słowiańskimi w celu zniewolenia i wyzysku. Ich polityka po dziś dzień się nie zmieniła. Więc skąd ta naiwność wśród Polaków?- wynik działania inżynierii społecznej.
  Spróbuj coś zrobić nie po ich myśli to zobaczysz kolejne krucjaty przeciw Polsce.

  Taka jest prawda i trzeba sobie to uświadomić prawdziwymi korzeniami Polaków jest nasza słowiańska kultura, tradycja i obyczaje, nasze wiedza.
  Tylko działając po naszych rodowych zasadach mamy szanse odzyskać suwerenność. Po to okupant zniszczył nasze struktury ustrojowe i wiedzę na ten temat, aby Polacy latali dziś i wybierali fałszywe rozwiązania systemowe podsuwane przez ich ugrupowania partyjne i uzależnijące nas od nich.

  Środowiska okupanckie po to niszczyły i wymazywały naszą tożsamość i kulturę aby nas wynarodowić, oderwać od korzeni- czyli od wiedzy, po to aby był nami łatwiej manipulować i łatwiej rządzić. vv
  Efekt odczuwamy po dziś dzień. Te środowiska obce z nas kpią. Wrzucają nam na stanowiska wodzów i osób decyzyjnych pijaków, debili, marionetki lub ich v kolumny zainstalowane tu w naszym kraju i przez obcych ciągnięte jako obywatele polscy, elity.

  Jesteś Polakiem jaką masz wiedze o rodowym ustroju własnego narodu? Chyba żadnej, ale za to gorliwie chcesz systemu z zewnątrz aby u nas panował, dlaczego ? Czy to sprawiedliwe ?

  “Cudze dobrze wiedzieć, swoje obowiązek znać !”

 10. Cosmo 07.01.2019 12:49

  „Cudze dobrze wiedzieć, swoje obowiązek znać !”
  To w takim razie co jest nasze, skoro to co było przez ostatnie 1000 lat było obce i narzucone mam siłą? Jak daleko wstecz mamy się cofnąć by znów stać się Polakami?1000 lat? A może tak ze 2000 tuż przed narodzinami Chrystusa żeby nie było, że narzucili nam go przemocą!

 11. Perun 07.01.2019 19:32

  Aida 06.01.2019 21:37
  “To ma być doraźna koalicja na potrzeby wyborów do PE…”
  No niekoniecznie, we wczorajszym wywiadzie (jest na WM) Braun mówił o jesiennych wyborach parlamentarnych.

  Abaddon 06.01.2019 22:54
  Dokładnie tak! czasami trzeba leczyć dżumę cholerą i to jest własnie ten moment. Polacy powinni w końcu zacząć prowadzić politykę realną, bez sentymentów i mesjanizmu, wszyscy dookoła to robią oprócz nas i dlatego wiecznie jesteśmy w czarnej du?{[pie.

  Cosmo 07.01.2019 08:43
  @Abaddon Czyli pozbądźmy się wszystkich, którzy myślą inaczej niż ja?

  To wasze metody: mordować, palić, niszczyć i skazywać na zapomnienie, czego nie uda się wykorzenić to ukraść, trochę podmalować i podać jako własne (vide – większość świąt i zwyczajów niby katolickich).
  Nikogo nie będziemy się pozbywać, nie pozwolimy tylko nigdy więcej narzucać sobie obcej nam kultury i wkładania czarnych łap w każdy szczegół naszego życia.

  Cosmo 07.01.2019 12:49

  Czy ty myślisz ,że cieślę, proch marny, krzaki gorejące, chodzenie po wodzie i inne cuda na kiju sami sobie wymyśliliśmy? Nie,to obce bajeczki. Poczytaj o reakcji pogańskiej, Masławie, Bolesławie Zapomnianym – wtedy dowiesz się czy narzucono nam chrześcijaństwo siłą czy nie.
  Nigdzie nie musimy się cofać, trzeba tylko zrzucić z siebie to tysiącletnie szambo. Na szczęście coraz więcej ludzi wie, co jest nasze a co narzucone mieczem i pożogą.

 12. Cosmo 08.01.2019 09:22

  Czemu nie. Skoro Niemcy zaczynają budować swój własny Kościół to dlaczego nie my! Zburzymy kościoły, wyrzeczmy się KK i zbudujmy kurhany oraz zacznijmy tarzać się w błocie.

 13. Perun 08.01.2019 10:20

  Cosmo 08.01.2019 09:22

  Nic nie trzeba budować, mamy swoją wiarę od tysiącleci. Tarzać w błocie?? Nawiązujesz do waszego tarzania się w popiele? To dla dzikich, pustynnych koczowników raczej..

 14. lboo 08.01.2019 13:04

  @Cosmo: “Zburzymy kościoły, wyrzeczmy się KK i zbudujmy kurhany oraz zacznijmy tarzać się w błocie.”
  Od burzenia świątyń i palenia wszystkiego co było wcześniej KK zaczął działalność na tych ziemiach. Wydaje mi się że jednak jesteśmy trochę bardziej cywilizowani jako Słowianie i nie będziemy stosować ich barbarzyńskich metod. A i w tarzaniu się w błocie ciężko ich będzie przebić.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.