Brakuje prądu dla samochodów elektrycznych

Opublikowano: 02.09.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1516

W ostatnich dniach władze Kalifornii w USA zapowiedziały, że od 2035 roku w całym stanie będzie obowiązywał całkowity zakaz sprzedaży samochodów z silnikami spalinowymi. Teraz miejscowe zakłady energetyczne zaapelowały o… unikanie ładowania pojazdów elektrycznych.

Ideologia w starciu z rzeczywistością nie ma większych szans. Tym razem dowiadują się o tym mieszkańcy amerykańskiego stanu Kalifornia. Jest to region, gdzie użytkuje się najwięcej samochodów elektrycznych, spośród całego USA. Kalifornijskie auta elektryczne stanowią 43% pojazdów tego typu w kraju. Tymczasem sieć energetyczna nie jest przygotowana na takie obciążenie.

„Trzy najważniejsze działania związane z oszczędzaniem energii to ustawienie termostatów klimatyzacji na 78 stopni Fahrenheita (25.5 Celsjusza) lub wyższej, unikanie używania urządzeń zużywających dużo prądu, a także ładowania pojazdów elektrycznych oraz wyłączanie niepotrzebnych świateł” – oznajmiło Amerykańskie Stowarzyszenie Energetyki Publicznej (APPA).

Co ważne, w Kalifornii aktualnie działa tylko 80 tys. publicznych stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Aby w pełni zaspokoić potrzeby, do 2030 roku takich miejsc powinno być 1,2 mln.

Autorstwo: Paweł Kubala
Na podstawie: Radio Maryja
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.