Bożonarodzeniowy jarmark ma być neutralny religijnie

Opublikowano: 31.10.2018 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 1987

Organizatorzy zdecydowali się na zmianę nazwy dorocznego bożonarodzeniowego kiermaszu, jaki odbywa się w grudniu w Brugii. W tym roku „Jarmark Świąteczny” zostanie więc zastąpiony przez „Zimowy Rynek”, ponieważ ta druga nazwa jest neutralna religijnie i tym samym ma rzekomo nie narzucać chrześcijańskiego światopoglądu licznym turystom przybywającym zimą do Belgii. Prawica uważa jednak taki krok za negowanie ważnej części tożsamości narodowej.

Od kilku dni w Brugii trwa gorąca dyskusja na temat wspomnianej zmiany, chociaż zasadniczo nie jest ona niczym nowym. Rezygnacja z nazwy „Jarmarku Świątecznego” na rzecz „Zimowego Rynku”, lub zbliżonych terminów, została już wcześniej wprowadzona między innymi w Brukseli i Antwerpii, zaś tłumaczenia organizatorów zawsze są podobne. Twierdzą oni bowiem, że nie chcą nikogo drażnić i narzucać określonego światopoglądu turystom odwiedzającym licznie podobne miejsca.

Zdaniem flamandzkiej prawicy, tak naprawdę chodzi właśnie o uleganie mniejszościom religijnym, w tym przede wszystkim licznym i stale radykalizującym się muzułmanom. Politycy centroprawicowego Nowego Sojuszu Flamandzkiego (NV-A) krytykują więc zmianę nazwy, ponieważ uważają tak krok za negowanie własnej kultury. Bez względu na przekonania religijne różnych osób, świąteczne jarmarki są bowiem częścią lokalnej tożsamości.

Organizatorzy twierdzą dodatkowo, że nawiązania do Bożego Narodzenia ostatecznie się pojawią, a przybiorą postać… dwóch piosenek puszczanych raz na godzinę przez specjalnie zainstalowane głośniki, zaś będzie im także towarzyszyć szopka oraz choinka z lampkami.

Zdjęcie: st_tamara (CC-0)
Na podstawie: Nieuwsblad.be, MSN.com/nl-be
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. ksymcia 31.10.2018 10:50

    to jest straszne, jak Niemcy boją się już żyć we własnym kraju…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.