Boris Johnson dopuścił się zdrady i w dawnych czasach zamknięto by go w Wieży

Opublikowano: 25.09.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 582

„Kłamać Królowej to o jedno kłamstwo za dużo” – powiedział Pierce Morgan o Borysie Johnsonie. Piers Morgan porównał działania Borisa Johnsona do zdrady, żartując, że „w dawnych czasach zabrano go do Wieży”.

Premier został oskarżony o wprowadzanie w błąd Królowej w odniesieniu do prorogacji Parlamentu po tym, jak Sąd Najwyższy orzekł dziś, że ten ruch jest „niezgodny z prawem”. W druzgocącym orzeczeniu 11 sędziów jednogłośnie zgodziło się, że pięciotygodniowe prorogowanie w okresie poprzedzającym Brexit było „nieważne i bezskuteczne”. Sędziowie odmówili stwierdzenia czy okłamał Królową, ale wielu krytyków Johnsona twierdzi, że orzeczenie jest milczącym potwierdzeniem, że wprowadził w błąd monarchę.

Pierce Morgan, dziennikarz i prezenter „Good Morning Britain” opublikował później tweeta z obrazem Johnsona z Jej Wysokością, w którym skrytykował zachowanie premiera.
Napisał: „Więc Boris Johnson uczynił królową mimowolnym wspólnikiem zbrodni! Nawet według standardów Brexit jest to niespotykane i zaskakujące”. „Boris opowiadał w swoim życiu wiele kłamstw, ale okłamywanie Królowej może okazać się jednym kłamstwem za dużo. W dawnych czasach zabrano go prosto do Wieży”. Następnie napisał na „Twitterze” kolejne zdjęcie premiera wraz z podpisem „uzasadnione zabójstwo”, a następnie pytanie: „Boris musi z pewnością zrezygnować?”.

Zgodnie z prawem brytyjskim przestępstwo nielojalności wobec Korony jest uznane jako zdrada stanu.

Co grozi za zdradę stanu w Wielkiej Brytanii? Zdrada, jako zagrażająca państwu, zwykle jest uważana za najpoważniejsze przestępstwo. Oskarżenie tradycyjnie spotyka się z najsurowszym możliwym wyrokiem. Zwykłą karą, aż do XIX wieku, było wieszanie, ciągnięcie i ćwiartowanie. Ostatnim procesem zdrady, który odbył się w Wielkiej Brytanii, był William Joyce lub „Lord Haw Haw”, który został stracony przez powieszenie w 1946 roku. Od 1998 r. i uchwaleniu ustawy o przestępstwach i zaburzeniach maksymalnym wyrokiem za zdradę w Wielkiej Brytanii jest obecnie dożywocie.

Zgodnie z prawem brytyjskim przestępstwo nielojalności wobec korony jest znane jako zdrada stanu. Zwykle uważane za najpoważniejsze przestępstwo, oskarżenie tradycyjnie spotyka się z najsurowszym możliwym wyrokiem, który jest postrzegany jako zagrażający państwu.

Aby nie zostać najkrócej panującym premierem Johnson musi pozostać na stanowisku premiera do 20 listopada. W tym dniu wyprzedzi George’a Canninga, który był premierem przez 118 dni zanim zmarł w 1827 r. Przeszedł do historii, jako najkrócej urzędujący Premier Zjednoczonego Królestwa. Canning słynie również z udziału w pojedynku z innym ministrem. Wydarzenie odbyło się o godzinie 6 rano 21 września 1809 r. W Putney Heath w południowym Londynie Do pojedynku doszło pomiędzy Canningiem, ówczesnym sekretarzem spraw zagranicznych, który wyciągnął pistolet przeciwko ministrowi wojny wicehrabiemu Castlereagh. Castlereagh był pewien, że Canning planował go zrzucić z urzędu i wezwał go na pojedynek. Pan Canning nie zastrzelił swojego kolegi, ale w zamian został ranny w udo przez Castlereagha.

Po obecnym orzeczeniu Sądu Najwyższego bukmacher Coral zmniejszył szanse na zastąpienie Borisa Johnsona w tym roku na stanowisku premiera z 2 do 1. Boris Johnson jest na stanowisku już 62 dni.

Źródło: Brytol.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.