Bonnie Crombie proponuje zmianę hymnu Kanady

Opublikowano: 31.05.2023 | Kategorie: Kultura i sport, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1445

Burmistrz Mississauga w Kanadzie, Bonnie Crombie, ma nadzieję, że miasto wesprze apel rządu federalnego o zmianę tekstu hymnu „O Canada”.

W lutym kanadyjska piosenkarka R&B, Jully Black, wykonała hymn narodowy podczas meczu gwiazd NBA w Salt Lake City w stanie Utah. Podczas występu zamieniła jedno słowo na drugie – zmieniając tekst z „nasz dom i kraj ojczysty” na „nasz dom na ziemi rdzennej ludności” (z „our home and native land” na „our home on native land”).

Na środowym posiedzeniu rady miejskiej przedstawiciele Mississauga będą głosować, czy popierają trwałą zmianę tekstu. Crombie – która zaproponowała wniosek – twierdzi, iż byłby to „akt pojednania i uznania prawdy”.

Jeśli zmiana zostanie przyjęta, miasto wystosuje list do rządu federalnego, aby formalnie przyjął zmianę tekstu „w celu odzwierciedlenia ducha i intencji traktatów, które pozwoliły na utworzenie miasta Mississauga i całej Kanady”.

List zostanie również udostępniony burmistrzom dużych miast Ontario.

W 2018 roku rząd federalny zmienił tekst na „O Canada”, aby był neutralny pod względem płci.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.