Bolsonaro nie przyjmie szczepionki na COVID-19

Opublikowano: 29.11.2020 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1278

Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro powiedział pod koniec tego tygodnia, że ​​pod żadnym pozorem nie przyjąłby szczepionki na koronawirusa – zwłaszcza szczepionki wykonanej w Chinach.

Prawicowy przywódca wielokrotnie ostrzegał swoich rodaków, że chińskie szczepionki są niebezpieczne i należy ich unikać. Kilka tygodni temu Brazylia tymczasowo wstrzymała testy prowadzone nad produkowaną w Chinach szczepionką Sinovac. Mimo to Bolsonaro był wściekły, gdy pozwolono je wznowić niecałe 48 godzin później. Sao Paolo zgodziło się już rozpocząć import milionów dawek szczepionki Sinovac pomimo sprzeciwu ze strony Bolsonaro.

Teraz, jak donosi Reuters, Bolsonaro powiedział w czwartek wieczorem w publicznym oświadczeniu transmitowanym w wielu kanałach mediów społecznościowych, że nie przyjąłby szczepionki przeciwko COVID. Było to kolejne z serii oświadczeń, które złożył, wyrażając sceptycyzm wobec niektórych programów szczepień. W oświadczeniach transmitowanych na żywo na wielu platformach mediów społecznościowych Bolsonaro dodał, że Kongres raczej nie będzie wymagał od Brazylijczyków przyjęcia szczepionki. „Mówię wam, nie zamierzam tego przyjąć. To moje prawo” – powiedział.

Brazylia ma drugą co do wielkości liczbę zgonów z powodu koronawirusa na świecie, a także jest zdecydowanie najbardziej dotkniętym krajem w Ameryce Łacińskiej.

Bolsonaro od miesięcy lekceważył powagę pandemii, mimo że został zarażony wirusem w lipcu. Bolsonaro wyraził również sceptycyzm co do skuteczności noszenia masek podczas swojego przemówienia, sugerując, że istnieje niewiele rozstrzygających dowodów na skuteczność masek.

Prezydent żartował, że Brazylijczycy nie muszą się martwić, że zostaną zmuszeni do otrzymania szczepionki, ponieważ prezydent nie zamierza nakładać na nich obowiązku – z wyjątkiem psa (lub psów, jak kiedyś żartował).

Źródło oryginalne: ZeroHedge.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 14, średnia ocena: 4,79 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o