Bolsonaro chce zamknąć ambasadę Palestyny

Opublikowano: 03.11.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1622

Brazylijski prezydent-elekt Jair Bolsonaro zapowiedział, że już po przejęciu władzy zamknie ambasadę Autonomii Palestyńskiej w Brasilii, a także będzie naśladował Stany Zjednoczone i przeniesie brazylijską ambasadę z Tel Awiwu do Jerozolimy. Wcześniej lider prawicy deklarował udanie się do Izraela w swoją pierwszą zagraniczną podróż, dlatego w trakcie kampanii wyborczej mógł on liczyć na poparcie części środowisk żydowskich funkcjonujących w jego kraju.

Izraelski premier Benjamin Netanjahu był jednym z pierwszych światowych przywódców, którzy pogratulowali Bolsonaro zwycięstwa w niedzielnej drugiej turze wyborów prezydenckich. Szef syjonistycznego Likudu podkreślił, iż lider Partii Socjalliberalnej (PSL) może doprowadzić do powstania przyjacielskich stosunków izraelsko-brazylijskich, dlatego wyraził on dodatkowo nadzieję, iż Bolsonaro w najbliższym czasie odwiedzi izraelskie terytoria.

Sam brazylijski prezydent-elekt zamierza naśladować Stany Zjednoczone i przenieść ambasadę swojego państwa z Tel Awiwu do Jerozolimy, a dodatkowo chce zamknąć placówkę Autonomii Palestyńskiej w Brasilii. Zdaniem Bolsonaro Palestyna nie istnieje bowiem jako państwo, dlatego nie powinna ona posiadać swojego przedstawicielstwa dyplomatycznego. Ponadto twierdzi on, iż z Palestyńczykami nie należy negocjować, ponieważ w jego opinii są oni terrorystami.

Zapowiedzi Bolsonaro spowodowały, że cieszył się on sporym poparciem wśród społeczności żydowskiej w Brazylii, która liczy, iż będzie on świetnym prezydentem, bo ma rzekomo „uznawać za podstawę żydowską etykę i moralność”. Sam lider brazylijskiej prawicy odwiedził Izrael przed dwoma laty, kiedy przybył do niego jako przedstawiciel krajowego parlamentu.

Na podstawie: TimesOfIsrael.com, Mondoweiss.net, BreakingIsraelNews.com
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 1,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o