Bolsonaro chce objąć dowództwa nad brazylijską armią

Opublikowano: 11.12.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1828

Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro zapewnił swoich zwolenników w piątek, przed certyfikacją wyborczą jego przeciwnika [Luiza Inacio Luli da Silvy], że pozostaje odpowiedzialny za siły zbrojne kraju i zapewnił, że wojsko stanie po stronie ludzi.

„Jestem naczelnym dowódcą sił zbrojnych” – powiedział Bolsonaro zwolennikom otaczającym pałac prezydencki Alvorada. „Siły zbrojne są ostatnią przeszkodą dla socjalizmu. Jestem pewien, że są zjednoczeni. Winni są wierność narodowi i poszanowanie Konstytucji. I są odpowiedzialni za naszą wolność” – cytuje jego słowa brazylijski serwis informacyjny „Metrópoles”. „To wy decydujecie, w którą stronę pójdę. To wy decydujecie, w którą stronę pójdą siły zbrojne”. „W przeciwieństwie do innych ludzi, wygramy” – powiedział, dodając „nic nie jest straconego”.

Przemowa do zwolenników pojawia się po tygodniach protestów. Brazylijczycy zakwestionowali sfałszowane wybory, w których wątpliwe wyniki wskazywały na zwycięstwo socjalistycznego prezydenta elekta Luiza Inacio Luli da Silvy.

Dzieje się to również kilka dni po tym, jak armia w niezwykłym posunięciu zaatakowała favele w Rio de Janeiro i zabiła czołowych przywódców kartelu narkotykowego Comando Vermelho (Czerwone Komando), który wspiera Silvę, który został wcześniej skazany i osadzony w więzieniu za pranie brudnych pieniędzy i korupcję. Wedłyg CNN wojsko również nie wyklucza „możliwego oszustwa wyborczego” jako przyczyny zwycięstwa Luli.

Bolsonaro nie uznał niewielkiego zwycięstwa Luli w październikowych wyborach w następstwie doniesień o anomaliach wyborczych w stanach kontrolowanych przez kartel. Krajowy organ wyborczy Brazylii ma zatwierdzić wybory w poniedziałek.

Na podstawie: Reuters.com, Twitter.com, Boatos.org, CNN.com
Źródło zagraniczne: InfoWars.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.