Boliwia zawiesiła stosunki dyplomatyczne z Kubą

Opublikowano: 25.01.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 778

Minister spraw zagranicznych rządu tymczasowego Boliwii Yerko Nunez poinformował o zawieszeniu stosunków dyplomatycznych z Kubą w związku z wrogim stanowiskiem tego kraju.

„Zawieszenie stosunków dyplomatycznych spowodowane jest niedawnymi niedopuszczalnymi wypowiedziami ministra spraw zagranicznych Bruno Rodrígueza Parrillego, ciągłą wrogością i nieustannymi zniewagami pod adresem konstytucyjnego rządu Boliwii ze strony Kuby” – wyjaśnił Nunez.

Wcześniej kubański minister spraw zagranicznych Bruno Rodríguez Parrilla zarzucił boliwijskiej prezydent Jeanine Anez wydalenie kubańskich lekarzy, którzy pracowali w Boliwii w ramach dwustronnego programu współpracy, nazywając ją „kłamliwą puczystką”.

Po tym, jak boliwijska opozycja z Carlosem Mesą na czele poinformowała o masowych naruszeniach podczas wyborów 20 października, Evo Morales ustąpił z zajmowanego stanowiska pod wpływem nacisków ze strony armii i wyjechał z kraju. W ślad za nim do dymisji podało się całe najwyższe kierownictwo kraju, następnie Anez ogłosiła się tymczasowym prezydentem. Władze Boliwii ogłosiły nowe wybory powszechne, pierwsza tura powinna się odbyć w połowie marca. Morales nie może kandydować w nadchodzących wyborach.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 4,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
sga
Użytkownik
sga

Kuba kraj z jajami