Boliwia zawiesiła stosunki dyplomatyczne z Kubą

Opublikowano: 25.01.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 661

Minister spraw zagranicznych rządu tymczasowego Boliwii Yerko Nunez poinformował o zawieszeniu stosunków dyplomatycznych z Kubą w związku z wrogim stanowiskiem tego kraju.

„Zawieszenie stosunków dyplomatycznych spowodowane jest niedawnymi niedopuszczalnymi wypowiedziami ministra spraw zagranicznych Bruno Rodrígueza Parrillego, ciągłą wrogością i nieustannymi zniewagami pod adresem konstytucyjnego rządu Boliwii ze strony Kuby” – wyjaśnił Nunez.

Wcześniej kubański minister spraw zagranicznych Bruno Rodríguez Parrilla zarzucił boliwijskiej prezydent Jeanine Anez wydalenie kubańskich lekarzy, którzy pracowali w Boliwii w ramach dwustronnego programu współpracy, nazywając ją „kłamliwą puczystką”.

Po tym, jak boliwijska opozycja z Carlosem Mesą na czele poinformowała o masowych naruszeniach podczas wyborów 20 października, Evo Morales ustąpił z zajmowanego stanowiska pod wpływem nacisków ze strony armii i wyjechał z kraju. W ślad za nim do dymisji podało się całe najwyższe kierownictwo kraju, następnie Anez ogłosiła się tymczasowym prezydentem. Władze Boliwii ogłosiły nowe wybory powszechne, pierwsza tura powinna się odbyć w połowie marca. Morales nie może kandydować w nadchodzących wyborach.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 4,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
sga
Użytkownik
sga

Kuba kraj z jajami