Bojkot przemówienia Zełenskiego w Austrii

Opublikowano: 01.04.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2074

Posłowie Wolnościowej Partii Austrii (FPÖ) ostentacyjnie wyszli z Sali obrad podczas przemówienia Wołodymyra Zełenskiego.

Po przemówieniu lider FPÖ Herbert Kickl powiedział na konferencji prasowej, że partie, które były obecne podczas przemówienia, były „zastępczymi agentami USA i NATO”. Według Kickla wszyscy łamią neutralność.

Lider FPÖ Herbert Kickl skrytykował kilka godzin po wirtualnym wystąpieniu prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego w parlamencie, że spotkanie było „fałszywe” i „inscenizowane”. Zwracając się do partii obecnych na przemówieniu Zełenskiego, Kickl powiedział: „Nieodpowiedzialni politycy jednej partii niszczą neutralność”. Lider FPÖ skrytykował partie obecne na sali podczas przemówienia Zełenskiego za to, że są „zastępczymi agentami USA i NATO” oraz „łamaczami neutralności”, ponieważ niszczą „podstawy wiarygodnej polityki neutralności”. Oskarżył ich o „obłudne majstrowanie” przy neutralności.

Kickl podkreślił, że parlament Austrii nie powinien być sceną dla żadnego przedstawiciela walczącej partii. Oczywiście dotyczy to również Rosji. Mówiąc o wojnie, podsumował ją w następujący sposób: Wojna na Ukrainie to nic innego jak „wojna USA i NATO przeciwko Rosji”. Z drugiej strony, UE jest obecnie europejskim ramieniem NATO. Choćby z tego powodu Austria musi wyraźnie zobowiązać się do zachowania neutralności.

Jak powiedział, FPÖ jest jedyną austriacką partią zaangażowaną w aktywną, konsekwentną politykę neutralności. Dla Kickla neutralność jest „wzorem na przyszłość”, dlatego zawsze będzie się jej bronić. Przytoczył przykład Szwajcarii podczas II wojny światowej. W związku z tym wezwał również inne partie, aby wreszcie określiły swoje prawdziwe stanowisko w sprawie neutralności i odłożyły na bok „czystą hipokryzję”. W odniesieniu do wojny na Ukrainie postawił pytanie: kiedy indziej neutralny kraj powinien być neutralny, jeśli nie dzisiaj?

Źródło zagraniczne: „Exxpress”
Źródło polskie: MyslPolska.info


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. replikant3d 01.04.2023 16:28

  Nooo…to się zgadza…Szwajcaria ,,dobrze,,się ustawiła w czasie obydwu wojen. Cwaniaczki ,,obsługiwały,, finansowo obie strony. Dzięki temu teraz tak dobrze mają..

 2. Waldemar 01.04.2023 21:02

  Jest zdumiewające to, że Pan Naczelny Ataman, jeżdzi po Europie, i NIKT mu nie wspomni słowem o tym, że rok 2022 był rokiem niejakiego Bandery,zbrodniarza, że tam są jego ulice, pomniki.To Tak jakby w Niemczech postawiono pomnik Pana Goebelsa, i w środku miasta celebrowano Adolfhitlerplaze.

 3. Kaczor3333 01.04.2023 21:13

  Ciekawe czy tego pana też ktoś pogoni w okopy jak zostanie już ostatnim ukraińcem? A podobno wojna ma trwać do ostatniego.

 4. Stary Kulas 03.04.2023 14:48

  Akurat w Szwajcarii jest takie ukształtowanie terenu, że jeżeli zachowa neutralność to nie opłaca się jej atakować.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.