Bogata rodzina chce zasiedlić francuskie miasteczko imigrantami

Opublikowano: 18.09.2022 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 923

Fundacja należąca do bogatej rodziny Cohen zamierza zrealizować plan zasiedlenia imigrantami niewielkiego francuskiego miasteczka. Do Callac trafić miałoby ponad stu osób, które udowodniłyby, że „uchodźcy są szansą dla Francji”. Przeciwko realizacji projektu protestują jednak mieszkańcy, uznając go za zagrożenie dla ich lokalnej tożsamości.

Działająca od 2009 roku fundacja zajmuje się oficjalnie „działaniami solidarnościowymi”. W ramach swojej aktywności zamożna rodzina wybrała Callac spośród łącznie dwudziestu gmin, aby zbudować „Arkę Noego czasów nowożytnych”, czyli miejsce mające stanowić wzór do naśladowania dla innych miejscowości.

Do miasteczka wprowadzić miałoby się więc ponad stu imigrantów. Celem takich działań ma być „połączenie integracji uchodźców z rozwojem terytorialnym”, bo zdaniem Cohenów miejscowość „starzeje się” i potrzebuje rewitalizacji. Sama realizacja projektu mogłaby zaś być wzorem do naśladowania dla innych miejscowości.

Z planami fundacji nie po drodze jednak lokalnym mieszkańcom. Zawiązali oni kolektyw domagający się od miejscowych władz zablokowania działań Cohenów. Ich zdaniem przybycie 70 rodzin spoza Europy zagrażałoby tożsamości miasteczka liczącego w chwili obecnej około 2,2 tys. mieszkańców. Utrudniłoby też naukę dzieciom w lokalnych szkołach.

Dodatkowo według mieszkańców w tej chwili w Callac żyją bezrobotni, którzy mają problem ze znalezieniem zatrudnienia. Nie wiadomo więc o jakich miejscach pracy dla imigrantów mówią pomysłodawcy projektu.

Na podstawie: Ouest-France.fr, Fdesouche.com
Źródło: Autonom.pl

4

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.