Bogaczom “kryzys” nie straszny

Opublikowano: 07.07.2013 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 454

Korporacja CapGemini oraz kanadyjski RBC Wealth Management przeprowadziły ogólnoświatowe badania dotyczące obywateli, których bogactwo wycenia się na milion dolarów i więcej. Okazało się, że problemy gospodarcze w Europie i trudy fiskalne w USA w żaden sposób nie wpływają na ilość milionerów.

Liczba milionerów znacząco wzrosła w 2012 roku, osiągając rekordowy poziom. W 2011 roku ta liczba praktycznie nie zmieniła się, za to w zeszłym roku wzrosła aż o 9,2% – obecnie na planecie żyje 12 milionów milionerów.

Razem, ich aktywa również wzrosły – o 10%. Milionerzy świata wspólnie posiadają 46,2 tryliona (1 000 000 000 000) dolarów. To znacznie więcej, niż przed “kryzysem” – jeszcze w 2007 roku bogactwa światowych milionerów były razem warte “tylko” 40,7 tryliona dolarów.

Ameryka Północna stała się kontynentem o najwyższym tempie wzrostu ilości milionerów. W USA i Kanadzie mieszka ponad 4 miliony milionerów. Drugim w kolei regionem jest w tej klasyfikacji jest Azja z krajami Oceanu Spokojnego. Mieszka tam 3,68 miliona milionerów.

Obecna tendencja, według ekonomistów, wskazuje na to, że w najbliższym czasie ten region przegoni Amerykę Północną – może to się stać nawet już w ciągu dwóch lat. Bogatych Amerykanów przegonią Azjaci z rozwijających się krajów azjatyckich, a także z Chin.

Na podstawie: n-idea.am
Źródło: Autonom


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. biedak 07.07.2013 17:38

  Przeciez to jest wiadome, ze “kryzys” wymyslono po to, zeby postraszyc ludzi i moc wprowadzic kolejne przepisy odbierajace nam wolnosc. Prawdziwego kryzys dopiero nadejdzie.

 2. Kot z Cheshire 07.07.2013 20:28

  @biedak
  Właśnie tak. Żeby zawłaszczyć kolejne dobra, ogranicza się chwilowo podaż “papieru”.

 3. lboo 07.07.2013 20:43

  Strzyżenie owiec…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.