Bobry pozbawiły część Kanady dostępu do Internetu

Opublikowano: 28.04.2021 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1073

Według strony internetowej CTV News, około czwartej rano w sobotę 24 kwietnia doszło do niespodziewanej awarii internetu w Kolumbii Brytyjskiej. Dostawca wysłał na miejsce zespół techników, który po zbadaniu światłowodu, odkrył że kabel został zniszczony przez bobry.

Zwierzęta postanowiły zbudować nową norę przy brzegu rzeki. W trakcie jej budowy, bobry natknęły się na coś, co wyglądało jak korzeń i poradziły sobie z nim w najbardziej logiczny dla nich sposób. Technicy z lokalnego oddziału firmy Telus wykopali i odkryli, że z kabli prawie nic nie zostało. Bobrów nie powstrzymała nawet mocna, solidna izolacja o grubości prawie 12 centymetrów.

Bobry regularnie przeszkadzają Kanadyjczykom. Czasami są to niewielkie podtopienia terenów, a czasem realne zagrożenie życia. Zeszłej jesieni, na przedmieściach Vancouver w Surrey, szkodnik powalił kilka drzew w ogrodzie przed domem miejskim. Na szczęście nikt nie został ranny, ale lokalni mieszkańcy schwytali zwierze i przetransportowali je w opuszczone miejsce.

Tym razem, w wyniku działalności bobrów, tysiące osób straciło w weekend telewizję kablową, internet i łączność komórkową. Problem częściowo rekompensowały pobliskie wieże mobilne, ale ich pojemność nie była wystarczająca. Ponowne ułożenie i odnowienie kabla, zajęło prawie dwa dni, ponieważ ziemia jest nadal zamarznięta. Co gorsza, z powodu wykopu bobrów, do rowu wpływała woda z rzeki, która niemal natychmiast zamarzła.

Autorstwo: M@tis
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.