Blokada kanału sueskiego, czyli plan idealny globalnych elit

Opublikowano: 30.03.2021 | Kategorie: Polityka, Publicystyka, Publikacje WM

Liczba wyświetleń: 2699

Dzięki europejskim i nie tylko europejskim praktykom testów dla kierowców, rozwiązań typu Brexit, płacom minimalnym, normą spalin itd., w znaczny sposób sparaliżowano transport lądowy zwiększając jago koszt. Teraz firma Evergreen, oczywiście przypadkowo, zablokowała kanał sueski. Zablokowano w ten sposób kilkanaście procent światowej żeglugi towarowej, szczęśliwie kolosalny kontenerowiec udało się wydostać i odblokować kanał. Co ciekawe statek przed wpłynięciem do kanału wykonał serię dziwnych manewrów, śledząc jego ruchy okazuje się, iż namalował na morzu penisa.

Jednego globalistom odmówić nie można, dobrze się bawią i nie brak im poczucia humoru. Jako ciekawostkę dodam, iż ciężarówka tej samej firmy zablokowała jedną z największych chińskich autostrad.

https://www.youtube.com/watch?v=bZ2BNHj0EQQ

Wracając do kanału sueskiego, część kontenerowców popłynęła dłuższą drogą wokół Afryki. Problem jest tego typu, że to nie tylko dłuższa droga, ale okrutnie niebezpieczna, ponieważ grasują tam piraci. Efekt tego zdarzenia, będzie taki, że firmy ubezpieczeniowe zwiększą stawki, a minimalizacja ryzyka w przyszłości przełoży się na wzrost kosztów w transporcie morskim. Droższy transport trzeba doliczyć do ceny sprzedaży produktów, więc już wiadomo, że będzie to związane z światowym wzrostem cen. Większość firm na świecie współpracuje na zasadzie kontraktów. Podpisujesz kontrakt np. z Biedronką, że dostarczysz dany towar w takiej a takiej cenie.

Niestety nikogo nie będą obchodziły takie rzeczy jak wzrost kosztów i to że każda sprzedana sztuka zgodnie z kontraktem to strata która krok po kroku doprowadzi cię do ruiny. Wzrost kosztów transportu najbardziej uderzy w produkty najtańsze. Jeśli sprzedajesz coś za 40 złotych to cena 44 złote nie zrobi wielkiego wrażenia, ale jak sprzedajesz coś za 6 złotych a teraz będziesz chciał sprzedać to samo za 10, no cóż, ciężka sprawa. Relatywnie najtańsze są płody rolne, więc najbardziej wzrosną ceny żywności, ale spokojnie opiekuńcze Państwa sobie z tym poradzą. Dziś, 30 marca 2021 r. jest u nas w Sejmie nawet głosowanie ustawy ściśle powiązanej z tą „deską ratunku”.

Jeśli prawica i lewica głosuje zgodnie, oznacza to, że głosuje coś bardzo dobrego dla wierchuszki a bardzo złego dla nas. Pozwolą na niezgodne z konstytucją (bez wymaganego referendum) zadłużenie naszego państwa. Za jakiś czas będziemy tak zadłużeni, oczywiście z uwagi na nieszczęśliwe zbiegi okoliczności i siły wyższe, że nie będziemy mogli zadłużyć się już bardziej. Banki powiedzą STOP, wasz dług jest tak duży, że nie spłacicie go nawet za 1000 lat. Wtedy łaskawcy, ci którzy się nami bawią, zrobią Światowe Ułaskawienie z Długu, czy coś równie pięknie nazwanego. Jedynym, maluczkim mankamentem tego rozwiązania, będzie taki waruneczek: W zamian za oddłużenie oddamy prawa własności, wszystkie globalnie. Generalnie wielu z nas by się na to nie zgodziło, ale patrząc na nasze zbankrutowane firmy i zgraje komorników, uwolnimy się od długów z ochotą, żeby znowu normalnie spać.

Piękny, zieloniasty plan, prawda?

Możemy pewnie spodziewać się jeszcze różnych wypadków pokazujących słabość łańcuchów dostaw, a wszystko po to, aby wprowadzić Global Sourcing, czyli globalne zarządzanie łańcuchem dostaw. W praktyce sprowadzające się jak sądzę do tego, że pewna grupa firm, które będzie stać na udział w projekcie, będzie mogła prowadzić handel międzynarodowy. Reszta, niestety.

Na naszych oczach powstaje piękny totalitarny nowy świat, zgodnie z chińskim przysłowiem – obyśmy żyli w ciekawych czasach. Poziom ciekawości tego co przyniesie przyszłość zależy od nas, tu i teraz.

Autorstwo: Punkt Zero
Źródło: WolneMedia.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 13, średnia ocena: 4,85 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Zohan Dvir
Użytkownik
Zohan Dvir

Dajemy to biorą kiedy przestajemy dawać znajdują lukę żeby nam zabrać, idzie im świetnie

Murphy
Użytkownik
Murphy

Evergreen (wiecznie zielony). Wygląda jak celowe zwrócenie uwagi publiki na “problem” z dwutlenkiem węgla.