Bloguj na Blogu WM

Opublikowano: 25.02.2013 | Kategorie: Komunikaty, Publikacje WM

Liczba wyświetleń: 5

Ostatnimi czasy musiałem odrzucić kilka wpisów o treściach blogerskich, które chciano opublikować na Portalu WM. Dotychczas takie treści trafiały z powrotem do autorów w celu przeredagowania lub publikowano je na Forum WM. Od czasu powołania Bloga WM – miejsce właściwym do publikacji treści blogerskich jest Blog WM.

Wspominam o tym, ponieważ kilka osób obraziło się, że różnego rodzaju odezwy, deklaracje, petycje, etc. nie zostały na Portalu WM opublikowane – a zamiast tego wskazano autorowi Blog WM jako miejsce właściwe do takich publikacji. Rozumiem doskonale, że Blog WM dopiero się rozwija i nie zapewnia takiej publiczności jak Portal WM, niemniej na stronie głównej i podstronach pojawiają się linki do najnowszych wpisów na Blogu WM.

Blog WM powstał jako miejsce dla aktywizmu, wyrabiania sobie umiejętności publicystycznych, itd. Proszę z tej opcji korzystać, zamiast się obrażać i unosić honorem w stylu “skoro mojej notki blogerskiej nie opublikowano na Portalu WM to nigdy więcej nic nie napiszę”.

Czym jest treść blogerska?

1. To deklaracje, oświadczenia, propozycje, komunikaty, akcje społeczne i odezwy (zróbmy to, zróbmy tamto, mam taki pomysł, żeby…, oświadczam, że…, weź udział w…, podpisz petycję, etc.).

2. To przedstawianie problemów z własnego życia (walczę o to i tamto).

3. To prywatne przemyślenia przypominające komentarze pod artykułami i polemiki (zgadzam się z tym, nie zgadzam się z tamtym, wydaje mi się, że…).

4. Opisywanie zdarzeń z własnego życia (chodzi o zdarzenia banalne, z życia codziennego, a nie o relacje z podróży czy demonstracji).

5. Plotkowanie i ogólnikowe spekulowanie na jakiś temat bez faktografii i wnikliwej analizy (myślę że to i tamto).

6. Ubogie treści przesycone mnogością obrazków, linków i wklejek wideo (znalazłem/am w sieci to i tamto, zerknijcie).

Oczywiście, czasami teksty takie są bardzo wartościowe i pouczające, dlatego najciekawsze wpisy z Bloga WM trafią na Portal WM, jeśli będą merytorycznie i warsztatowo porównywalne z artykułami publicystycznymi. Ale autor musi przeskoczyć poprzeczkę jakościową i warsztatową.

Dla porównania (z mojego punktu widzenia) artykuły to: wywiady, reportaże, relacje z ważnych wydarzeń, rozprawy i rozprawki, analizy (np. historyczne, polityczne, gospodarcze, społeczne, kulturoznawcze, prawne, itp.), referaty, recenzje, etc. Mam nadzieję, że autorzy dostrzegą teraz różnice.

Portal WM służy do publikowania artykułów i wiadomości, a Blog WM służy do blogowania. Proszę tego nie mylić. Blogerów zachęcam do blogowania na Blogu WM, a publicystów do publikowania na Portalu WM.

Maurycy Hawranek

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o